برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
خانه » دانستنیها » مقایسه سیستم‌های روشنایی زنون و LED
مقایسه سیستم‌های روشنایی زنون و LED

مقایسه سیستم‌های روشنایی زنون و LED

 بررسی سیستم‌های روشنایی زنون و LED

همه‌ی ما می‌دانیم که استفاده از چراغ‌های جلوی زنون باعث بهبود دید و ایمنی و البته زیبایی خودرو نسبت به نمونه‌های هالوژنی استاندارد می‌شوند.

2017-Toyota-86-LED-headlamps
اما درباره‌ی قدم بعدی‌ای که در تکامل سیستم‌های روشنایی خودرو برداشته شده نظرتان چیست؟ آیا چراغ‌های LED واقعاً دیدی واضح‌تر از جاده را در شب فراهم می‌کنند؟ خوشبختانه دو دستگاه پورشه ۹۱۱ به تازگی برای بررسی اینکه کدام سیستم بهتر است با یکدیگر مقایسه شده‌اند.

Headlight Comparison
Headlight Comparison: Laser v LED v HID Xenon v Halogen

شما در این ویدئو چراغ‌های هالوژنی را نیز می‌بینید اما سریعاً با وارد میدان شدن زنون های قدرتمندتر، نمونه‌های هالوژنی محو می‌شوند.Next-generation Mercedes LED headlights
در نهایت باید گفت اگر جیب پرپول تری دارید و چراغ‌های LED را انتخاب می‌کنید پس می‌توانید از مزیت‌های بیشتری بهره‌مند شوید. در اینجا باید گفت چراغ‌های جلوی زنون اساساً نسخه‌های روشن‌تر و قوی‌تر چراغ‌های عادی هستند، اما چراغ‌های LED کاملاً متفاوت بوده و بجای فیلامنت و گاز از دیودها و الکترون‌ها استفاده می‌کنند.

2014-kia-forte-ex-gdi-sedan-headlight
به همین خاطر چراغ‌های LED می‌توانند کوچک‌تر طراحی شوند و البته طول عمر بیشتری داشته باشند و از طرف دیگر انرژی کمتری را نسبت به زنون ها استفاده کنند. البته ساخت سیستم‌های LED هزینه‌ی بیشتری را طلب می‌کند و به همین دلیل است که برای خرید نمونه‌های LED باید دست خودتان را به میزان بیشتری در جیب مبارک فرو کنید!

[دانلود ویدئو]

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است