به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
خانه » معرفی خودرو » فورد موستانگ، پرفروش‌ترین خودروی اسپورت سال ۲۰۱۶
فورد موستانگ، پرفروش‌ترین خودروی اسپورت سال ۲۰۱۶

فورد موستانگ، پرفروش‌ترین خودروی اسپورت سال ۲۰۱۶

فورد موستانگ برای دومین سال متوالی عنوان پرفروش‌ترین خودروی سال را از آنِ خود کرده است

فورد موستانگ، پرفروش‌ترین خودروی اسپورت سال 2016

فورد موستانگ برای دومین سال متوالی عنوان پرفروش‌ترین خودروی سال را از آنِ خود کرده است. این خودروساز آمریکایی در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۵۰ هزار دستگاه از موستانگ را در سراسر دنیا به فروش رسانده که ۴۵ هزار دستگاه آن‌ها خارج از خاک آمریکا تحویل مشتریان شده‌اند.

این موفقیت زمانی که گیراتر می‌شوند که بفهمیم فورد تنها دومین سالی است که این خودرو را در ۱۴۰ بازار دنیا عرضه می‌کند. به زودی بازارهای دیگری نیز به خیل بازارهای متقاضی موستانگ افزوده خواهند شد که شامل برزیل، جزایر پالائو و ایووری است.

از زمانی که فورد تصمیم گرفت موستانگ را به‌صورت جهانی عرضه کند بیش از ۹۸ هزار دستگاه از آن با کشتی به خارج ایالات‌متحده انتقال یافتند. فورد انتظار دارد تا ۳۰ درصد موستانگ های تولیدی در سال ۲۰۱۷ را نیز صادر کند.

چینی‌ها و آلمانی‌ها علاقه‌ی زیادی به موستانگ دارند. این خودرو در سال ۲۰۱۵ پرفروش‌ترین مدل اسپورت هر دو بازار بوده است. فروش موستانگ در بازارهای آسیایی مهم بیش از ۷۴ درصد افزایش در سال ۲۰۱۶ را نشان می‌دهد.

با سابقه‌ای بیشتر از نیم قرنی، فورد موستانگ از پرفروش‌ترین خودروهای اسپورت آمریکا بوده است. رقیب اصلی این خودرو یعنی شورلت کامارو در برهه‌ای از زمان در بازار حضور نداشته اما موستانگ همواره در دل علاقه‌مندان قرار داشته است. بازار دست دوم و همچنین شبکه‌ی وسیع توزیع قطعات باعث شده تا نگهداری این خودرو برای طرفداران بسیار آسان باشد.

فورد موستانگ مدل ۲۰۱۸ فیس لیفتی عمده خواهد داشت تا موفقیت جهانی آن ادامه یابد. استایل بازنگری شده مخصوصاً در نمای جلو و کاپوت و چراغ‌ها باعث ایجاد نمای گیراتری شده است. داخل کابین نیز تجهیزات مدرنی چون پانل نشان دهنده‌ی دیجیتالی به‌صورت سفارشی ارائه می‌شود.

موستانگ ۲۰۱۸ از نظر قوای محرکه نیز بهبود خواهد یافت اما فورد هنوز جزئیات آن را اعلام نکرده است. ضریب کمپرس افزایش یافته و سیستم تزریق سوخت بازنگری شده باعث می‌شود تا پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۵ لیتری موستانگ قدرت بیشتر و مصرف سوخت کمتری داشته باشد. گشتاور پیشرانه‌ی ۲.۳ لیتری اکوبوست نیز افزایش خواهد یافت. گیربکس ۱۰ سرعته ی اتوماتیک فورد نیز در هر دو پیشرانه قابل سفارش خواهد بود.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است