لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » آموزش مکانیک خودرو » کمپرس موتور چیست؟
کمپرس موتور چیست؟

کمپرس موتور چیست؟

وجود کمپرس کافی در موتور

برای یک احتراق خوب باید کمپرس و فشار ایجاد شده توسط سوپاپ ها و پیستون در حد کافی باشد از جمله شایع ترین عیب های مکانیکی که می توانند منجر به روشن نشدن خودرو شوند، پاره شدن تسمه تایم یا جابجایی دندانه های آن در جای خودشان است این اتفاق همزمان با ایجاد صدایی در درون موتور رخ می دهد و تبعاتی نظیر نا منظم شدن زمان بندی سوپاپ های دود و هوا، کاهش کمپرس مناسب، سوختن و ضعیف شدن آب بندی واشر سر سیلندر که باعث اهیابی آب موتور به سر پیستون ها و جلوگیری از تشکیل جرقه می شود را ، در پی داد دلیل سوختن واشر هم می تواند، بالار رفتن دمای موتور در اثر باز نشدن ترموسات و یا عدم روشن شدن به موقع فن های خنک کننده باشد اگر آب توانسته باشد به روغن راه پیدا کند، زمانی که شما درب محافظه روغن موتور را باز می کنید و یا گیج روغن را می کشیدف باید رنگ آب به حالت شیری در آمده باشد.

مراقبت و توجه به موقع به خودرو می تواند امکان بروز عیب را از آن دور کند، روشن ماند چراغ سقفی در شب و زمان ترک ماشین، می تواند تمام انرژی باتری را تا صبح مصرف کند. شستن موتور در کارواش ( با آب و یا هر مایع دیگر)، می تواند دشمن اصلی قطعات حساس الکترونیکی و اتصالات آن باشد موتوری که به تازگی تعمیر شده و قطعه یا سوکتی که در زمان نصب به خوبی در جای خود قرار نگرفته، همه و همه می توانند سبب روشن نشدن خودرو و ایجاد اختلال شوند.

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون 2 نظر ثبت شده است.

  1. سلام خواهشن به این شماره تماس بگیرید وتیم وفیلر گیری فاو وکاوه والبرز۴۸۰را با گیریبکس چگونه تعمیر کنم را راهنمایی کنید ممنون وتشکر

  2. اکبردادخواه ت.ت.۰۹۱۳۳۳۳۸۷۲۸

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است