نباید از خسته بودن خود شرمنده باشی بلکه فقط باید سعی کنی خسته آور نباشی.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
خانه » قیمت » قیمت انواع فیلتر هوا ، فیلتر روغن و صافی بنزین در بازار
قیمت انواع فیلتر هوا ، فیلتر روغن و صافی بنزین در بازار

قیمت انواع فیلتر هوا ، فیلتر روغن و صافی بنزین در بازار

لیست قیمت انواع فیلتر هوا ، فیلتر روغن و صافی بنزین در بازار برای تمام خودروهای داخلی

خودرو مانند بدن انسان مکانیزم پیچیدهای دارد و کوچکترین ناخالصی در چرخه حرکتی خودرو میتواند باعث اختلال شود . فیلترها در این بین مهمترین نقش برای جلوگیری از عبور مواد مضر را ایفا میکنند.
به طور کلی خودروها از دو فیلتر هوا و روغن به صورت ثابت استفاده میکنند و برای جلوگیری از ورود ناخالصیهای موجود در سوخت مورد استفاده به سیکل احتراق موتور نیز از صافی بنزین یا فیلتر بنزین بهره گرفته میشود .
این سه فیلتر از اصلیترین بخشهای عملکردی خودرو به حساب میآیند که در بازدیدهای دورهای باید نسبت به تعویض آنها اقدام کرد.
معمولا این سه فیلتر در انواع معمولی زمان کارکردی بین ۵ تا ۱۵ هزار کیلومتر دارند و از این جهت به عنوان یکی از پرکاربردترین قطعات خودرو به حساب میآیند و همین موضوع اهمیت بازار آنها را افزایش میدهد.
با توجه به این اهمیت و نزدیک شدن به نوروز و آغاز بازدید خودروها برای مسافرتهای نوروزی سری به بازار این سه فیلتر برای انواع خودروهای تولید داخل زدیم تا وضعیت آن را در شرایط نابسامان کنونی بررسی کنیم و آخرین قیمتها را به اطلاع شما برسانیم.
فروشندگان قطعات خودرو در بورس اصلی تهران یعنی خیابان جراغ برق بازار فیلتر را بسیار به هم ریخته توصیف میکنند و معتقدند این بازار در اثر تحریمها ، مشکلات موجود بر سر راه واردکنندگان از سوی گمرک و سختگیریهای سازمان استاندارد شرایط خوبی را پشت سر نمیگذارد.
با این حال هماکنون تولیدکنندگان داخلی بسیاری وجود دارند که در این زمینه فعال هستند ، یکی از اولین و اصلیترین این تولیدکنندگان شرکت سرکان است که از سال ۱۳۵۳ فعالیتش در زمینه تولید انواع فیلتر خودرو را آغاز کرده است اما تنوع موجود در بازار فیلتر به معنی تنوع انتخاب نیست زیرا بخش عمدهای از فیلترهایی که توسط تعویض روغنیها روی خودرو نصب میشوند از کیفیت لازم برخوردار نیستند و نه تنها مفید واقع نمیشوند بلکه میتوانند موجب مشکلات بسیاری در خودرو شوند.
مراقب فیلتر های تقلبی باشید
مهمترین مشکل بازار فیلتر عدم آشنایی مردم با این قطعه حیاتی برای خودرو و تشخیص فیلتر استاندارد از نوع غیر استاندارد و تقلبی است. بارها مشاهده شده که فروشندگان و تعویض روغنیها فیلترهای متفرقه و غیر استاندارد را در جعبه برندهای معتبر قرار میدهند و به مشتری میفروشند.
این فیلترها از هیچگونه سد مالیاتی و کنترل کیفیتی نگذشتهاند و از این رو میتوانند مشکلات بزرگی را برای خودرو به وجود بیاورند.
فیلترهای چینی نیز یکی دیگر از مشکلات موجود در این بازار هستند. برای مثال فیلترها معمولا از ۸۰درصد کاغذ و ۲۰ درصد چسب تشکیل شدهاند و سوراخهای نصب آنها مطابق در مارکهای معتبر کاملا مطابق با شرایط خودرو است اما محصولات تقلبی ، متفرقه و چینی به درستی در محل مورد نظر نصب نمیشوند و دقیق نبودن طراحی آنها میتواند در بلندمدت موجب مشکلات فراوانی شود .
فیلتر های روغن معمولی عمدتا از جنس کاغذ و مقوا هستند و در بهترین حالت قابلیت جلوگیری از عبور ذراتی به بزرگی ۴۰ میکرون را دارند در حالی که فیلتر های با کیفیت از ترکیب الیاف کاغذ ، سلولز و فایبرگلاس ساخته میشوند و قابلیت جذب ذراتی با ابعاد ۵ میکرون و بیشتر را دارند . این در حالی است که حتی ذرهای در حدود ۲۵ میکرون نیز در صورت عبور از این فیلتر میتواند مشکل بزرگی ایجاد کند. البته تنها تمرکز روی ابعاد ذرات قابل جذب توسط فیلتر به عنوان مشخصه اصلی فیلتر های خوب شناخته نمیشوند بلکه باید دید این فیلتر ها چند درصد از چنین ذراتی را به خود جذب میکنند . تا کنون فیلتری که بتواند از عبور ۱۰۰ درصد ذرات مضر جلوگیری کند به تولید نرسیده است. تا کنون هیچ راه حلی برای تشخیص فیلترهای اصلی از تقلبی ارائه نشده است اما برای جلوگیری از نصب فیلتر های تقلبی بهتر است از طریق نمایندگی های مجاز و فروشگاههای معتبر برای خرید و نصب این قطعات مهم اقدام کنید تا از نصب احتمالی فیلترهای متفرقه جلوگیری نمایید.

قیمت به ریال

نام و نوع کالا(استاندارد)

۲۶۵۰۰

هوای پراید توری دار انژکتوری با جعبه

۴۲۰۰۰

هوای پژو ۲۰۰۰ با جعبه

۲۷۵۰۰

هوای پژو پرشیا سمند با جعبه

۴۱۵۰۰

هوای۲۰۶ معمولی با جعبه

۱۶۵۰۰

هوای پیکان کاربراتوری با جعبه

۲۱۵۰۰

هوای پیکان انژکتوری با جعبه

۳۹۵۰۰

هوای پژو۲۰۶ اس دی کوتاه

۴۳۵۰۰

هوای پژو ۲۰۶ اس دی بلند

۴۴۰۰۰

هوای زانتیا با جعبه

۳۲۰۰۰

هوای ریو با جعبه

۳۸۵۰۰

هوای پراید کاربراتوری با جعبه

۴۷۵۰۰

هوای مزدا ۱۶۰۰ با جعبه

۴۸۵۰۰

هوای نیسان۲۰۰۰فلزی با جعبه

۴۷۵۰۰

هوای نیسان سایپا با جعبه

۶۴۵۰۰

هوای نیسان انژکتور با جعبه

۳۹۵۰۰

هوای سمند ملی با جعبه

۴۳۵۰۰

هوای ال ۹۰ با جعبه

۲۵۵۰۰

کابین زانتیا با جعبه

۲۲۰۰۰

کابین پژو۴۰۵با جعبه

۲۵۰۰۰

کابین۲۰۶ با جعبه

۲۳۰۰۰

کابین رنو ال۹۰

۶۵۰۰۰

هوای نیسان دیزل سبک

۴۳۵۰۰

فیلتر روغن پیکان

۴۲۵۰۰

فیلتر روغن پژو

۳۳۲۰۰

فیلتر روغن پراید

۴۹۵۰۰

فیلتر روغن نیسان۲۰۰۰

۴۷۵۰۰

فیلتر روغن مزدا۱۶۰۰

۵۱۷۰۰

فیلتر روغن سایپا

۸۸۰۰۰

فیلتر روغن رومانی

۴۸۵۰۰

فیلتر روغن ام وی ام

۴۰۰۰۰

فیلتر روغن ۲۰۶ کوتاه

۴۲۰۰۰

فیلتر روغن ال۹۰

۶۹۵۰۰

فیلتر روغن ایسوزو nkr 3 تن

۹۹۰۰۰

فیلتر روغن دویتس بلند

۵۳۵۰۰

فیلتر روغن بنز ده تن فلزی

۳۱۵۰۰

فیلتر روغن خاور جدید فلزی

امتیاز 2.33 ( 6 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تاکنون 2 نظر ثبت شده است.

  1. سلام وقت بخیر رحیمی هستم آرزوی تندرستی برای شما دارم اگر قطعه برای یه پخش در سطح وسیع دارید آماده همکاری میباشم آرزوی کامیابی براتون دارم..فریدرحیمی مشهد..
    ۰۹۳۶۱۰۹۰۸۷۷ در صورت تمایل تماس بگیرید

  2. من تولید کننده فیلتر هوا به فله و جعبه و استاندارد هستم نام فیلتر مهسان است قیمت فیلتر پراید ۲۰۰۰است جعبه و استاندارد دار

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است