خداوند آزادی را آفرید و انسان بردگی را.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
خانه » ماشین سنگین » سامانه سپهتن چیست ؟
سامانه سپهتن چیست ؟

سامانه سپهتن چیست ؟

یک مقام مسئول در سازمان راهداری اعلام کرد؛

سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان به زودی راه‌اندازی می‌شود ،عکس دستگاه سپهتن ،قیمت سامانه سپهتن ،سامانه سپهتن چیست ،نصب سامانه سپهتن ،قیمت سپهتن

مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اتمام عملیات نصب سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان از ارزیابی این سیستم خبرداد.

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جواد هدایتی با اشاره به اتمام عملیات نصب سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان(سپهتن) در ناوگان اتوبوس‌رانی بین‌شهری کشور اظهار داشت: هم‌اکنون در حال ارزیابی میزان اثربخشی این سامانه، از طرفی تکامل و همچنین توسعه آن در بخش بار هستیم.

وی افزود: استفاده از سامانه سپهتن در بخش بار از سوی دولت تکلیف شده است و بر این ساز تمام وسایل نقلیه گازوئیل سوز باید به سامانه ردیابی مجهز شوند که تمام این اتفاقات با نصب سامانه سپهتن حاصل می‌شود.

http://www.iribnews.ir/files/fa/news/1395/12/10/802357_116.jpg

مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: باگذشت حدود یک سال از اجرای طرح می‌توان از گزارش‌های دریافتی میزان اثربخشی این سامانه را استخراج و اعلام کرد؛ اما طبق گزارش‌های واصله از سوی رانندگان،‌این سامانه توانسته تأثیر قابل‌توجهی در کاهش مکالمات تلفنی در زمان رانندگی و رفتارهای پرخطر داشته است.

هدایتی با اشاره به تعداد پاسگاه‌های مجهز به سامانه سپهتن بیان داشت: از مجموع ۲۳۰ پاسگاه پلیس‌راه موجود در شبکه راه‌های کشور، هم‌اکنون تعداد پاسگاه‌های مجهز به این سامانه به بیش از ۱۶۰ عدد رسیده است؛ اما نکته قابل‌توجه عدم اتکای این سامانه به پاسگاه‌های پلیس راه است زیرا اطلاعات از طریق پوشش شبکه GPRS نیز قابلیت انتقال دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما به دنبال افزایش توانایی‌ها و قابلیت‌های این سامانه هستیم تا بتواند به‌عنوان سامانه محوری پلیس راهور ناجا ایفای نقش کند.

مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای یادآور شد: علاوه بر سامانه سپهتن، سامانه توزین در حال حرکت، دوربین‌های ثبت تخلف عبور و مرور به‌علاوه ارتقا وضعیت معاینه فنی خودروهای سنگین در کشور و نظام ارزیابی صلاحیت حرفه‌ای رانندگان عمومی مبتنی بر سنجش و مهارت نیز در حال بررسی و پیگیری قرار دارد.

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. سلام. دولت فقط به فکر چاپیدن مردم هست . بلاخره اه ملت به امید خدا گریبان گیرتان میکنه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است