هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
خانه » دانستنیها » گرندپری ایتالیا ۲۰۱۷ :مسابقات فرمول یک با قهرمانی همیلتون، به پایان رسید
گرندپری ایتالیا ۲۰۱۷ :مسابقات فرمول یک با قهرمانی همیلتون، به پایان رسید

گرندپری ایتالیا ۲۰۱۷ :مسابقات فرمول یک با قهرمانی همیلتون، به پایان رسید

گرندپری ایتالیا ۲۰۱۷ مسابقات فرمول یک با قهرمانی همیلتون، به پایان رسید

لوئیس همیلتون، با اختلاف قابل توجه نسبت به رقبا، بر سکوی نخست جایزه بزرگ مونزا ایستاد تا منجر به افزایش فاصله‌ی مرسدس بنز با فراری شود.

آنچه مسلم است، توانایی‌ و مهارت همیلتون در رانندگی، تنها دلیل موفقیت او نیست و تیم مرسدس در کنار فناوری خودروهای این برند، عوامل بسیار مهمی در افتخارآفرینی او هستند. همیلتون در جایزه بزرگ مونزا ۲۰۱۷، زمان یک ساعت و ۱۵ دقیقه و ۳۲.۳۱۲ ثانیه را ثبت کرد که نه‌تنها باعث قهرمانی او شد، بلکه بیش از ۳۶ ثانیه سریع‌تر از بهترین راننده‌ی فراری، سباستین فتل بود. لوئیس همیلتون، در تعیین خط هم پول پوزیشن را در اختیار گرفت و امروز، جلوتر از دیگران، مسابقه‌ی اصلی را آغاز کرد.

فرمول یک ایتالیا

والتری بوتاس فنلاندی، هم‌تیمی لوئیس همیلتون در تیم مرسدس، با ۴.۴۱۷ ثانیه اختلاف نسبت به راننده‌ی قهرمان، بر سکوی دوم تکیه زد تا اقتدار نقره‌ای سوارها، غیر قابل انکار شود. با این حساب، بوتاس ۱۸ امتیاز گرفت تا علاوه بر تثبیت خود در جایگاه سوم رده‌بندی فرمول یک ۲۰۱۷، همراه با ۲۵ امتیازی که همیلتون کسب کرد، جمع امتیازات تیم مرسدس را به ۴۳۵ در مقابل ۳۷۳ امتیاز تیم فراری برساند.

فرمول یک ایتالیا

در این مسابقه، انتظارات از رانندگان فراری بسیار بالا بود؛ چراکه این تیم در خانه خود حضور داشت و با حمایت تماشاچیان محلی مسابقه می‌داد. در پایان مسابقه، سباستین فتل به‌عنوان راننده‌ی اصلی فراری، نتوانست زمانی بهتر از یک ساعت و ۱۶ دقیقه و ۴۰.۶۲۹ ثانیه کسب کند و با اختلافی فاحش بر سکوی سوم ایستاد. با این اتفاق، جایگاه نخست رده‌بندی فرمول یک امسال هم به لوئیس همیلتون رسید و فتل به رتبه‌ی دوم سقوط کرد.

فرمول یک ایتالیا

مقام‌های چهارم و پنجم جایزه بزرگ ایتالیا، به ترتیب در اختیار دنیل ریکیاردو از تیم ردبول و کیمی رایکونن از تیم فراری قرار گرفت. این دو راننده‌ی استرالیایی و فنلاندی، ۴۰.۳۳۵ ثانیه و ۶۰.۰۸۲ ثانیه، کندتر از همیلتون بودند. از سویی دیگر، استبان اوکون ۲۰ ساله و فرانسوی از تیم فورس ایندیا، به مقام ارزشمند ششم رسید و روز پرفروغی داشت؛ اما پدیده‌ی جدید فرمول یک امسال، لانس استرول هم خوش درخشید و جایگاه هفتم را کسب کرد. این راننده‌ی ۱۸ ساله از تیم ویلیامز، همراه با لوئیس همیلتون، جلوتر از دیگران آغازگر مسابقه‌ی اصلی بود و در نهایت با چند صدم ثانیه اختلاف، زودتر از فیلیپه ماسای باتجربه از خط پایان گذشت.

فرمول یک ایتالیا

پیش از آغاز مسابقه، هواداران عمدتا ایتالیایی تیم فراری که به‌خوبی می‌دانستند در صورت قهرمانی همیلتون در جایزه بزرگ مونزا، صدرنشینی فتل در فرمول یک امسال از دست خواهد رفت، با الفاظ ناشایست و صدای حیوانات، به استقبال او رفتند. این حرکات، تأثیری بر اسطوره‌ی مرسدس نداشت و با واکنش مثبت او در کنفرانس خبری پس از مسابقه همراه شد. همیلتون به خبرنگاران گفت:

من حقیقتا، عاشق تماشاچیان ایتالیایی هستم. این انرژی را در جای دیگری جز سیلوراستون (پیست فرمول یک انگلستان) نمی‌توان جستجو کرد و به همین دلیل، به ایتالیایی‌ها علاقه دارم.

همیلتون درباره‌ی عملکرد خود و تیم مرسدس گفت:

من بسیار خوشحال هستم. تیم ما کار بزرگی انجام داد. پیشرانه‌ی مرسدس، کاملا برتر از پیشرانه‌ی فراری بود و این موضوع در مسابقه ثابت شد. موفقیت امروز، نتیجه‌ی همکاری تیم و خودرو است که بسیار عالی انجام شد. من در انتظار بازگشت به این پیست در سال آینده هستم.

فرمول یک ایتالیا

والتری بوتاس، دیگر راننده‌ی مرسدس که به مقام دومی رسید، از خط چهارم مسابقه را آغاز کرده بود و با اختلاف زمانی قابل توجه نسبت به راننده‌ی سوم (سباستین فتل)، جایزه بزرگ ایتالیا را به پایان رساند. بوتاس نیز در تأیید برتری پیشرانه‌ی مرسدس به خبرنگاران گفت:

خودروی امروز من، قدرتمند و به طرزی باورنکردنی، سریع بود. رانندگی با آن، لذتی خالص داشت و به سرعت‌های بالایی می‌رسید. واقعا از رقابت در ایتالیا لذت بردم.

از نکات جالب فرمول یک ایتالیا، می‌توان به دومین قهرمانی پیایی همیلتون در این فصل اشاره کرد که تا این لحظه توسط هیچکدام از رانندگان انجام نشده بود. میانگین سرعت همیلتون در مونزا ۲۰۱۷، به عدد ۲۴۳.۶۲۶ کیلومتر بر ساعت رسید که در ده سال گذشته بی‌سابقه است؛ اما همچنان پائین‌تر از میانگین ۲۴۵.۸۱۴ کیلومتر بر ساعت میشائیل شوماخر خواهد بود که در سال ۲۰۰۶ ثبت شد. حالا لوئیس همیلتون، ۵۹ قهرمانی فرمول یک دارد و ممکن است سال‌ها بعد به رکورد ۹۱ قهرمانی شوماخر برسد. از سویی دیگر، همیلتون برای اولین بار در این فصل، صدرنشین رقابت‌های فرمول یک شد و با ۲۳۸ امتیاز، فتل را کنار زد. درست فصل قبل و در همین پیست مونزا، او توانسته بود دوم شود، اما بالاتر از نیکو روزبرگ بایستد و به صدر جدول برسد، هرچند در پایان فصل ۲۰۱۶، پشت سر روزبرگ، نائب قهرمان شد.

جدول زمان‌بندی در رقابت نهائی جایزه بزرگ ایتالیا
فرمول یک ایتالیا

جدول رانندگان برتر در رقابت فرمول یک امسال تا کنون

رده بندی تیمی فرمول یک گرندپری ایتالیا ۲۰۱۷

جدول تیم‌های برتر در رقابت فرمول یک امسال تا کنونرده بندی تیمی فرمول یک گرندپری ایتالیا ۲۰۱۷

منبع: زومیت
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است