یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
خانه » آموزش مکانیک خودرو » ۱۰ توصیه مهم برای زمستانه کردن خودرو
۱۰ توصیه مهم برای زمستانه کردن خودرو

۱۰ توصیه مهم برای زمستانه کردن خودرو

۱۰ توصیه برای زمستانه کردن خودرو آماده کردن خودرو برای زمستان ،روش نگهداری ماشین پراید ،نکات فنی خودرو ،نگهداری خودرو صفر ،نکات نگهداری خودرو ،نگهداری خودرو سمند ،نگهداری خودرو ۲۰۶ ،دانستنی های فنی خودرو ،نگهداری پراید ۱۳۱

از آنجا که فصل زمستان در راه است باید خودروی خود را برای رویارویی با هوای سرد، بارش برف و جاده‌های لغزنده آماده کنیم. بنابراین در ادامه توصیه‌هایی برای رانندگان و کاربران وسایل نقلیه ذکر می‌شود:
۱. روغن خودرو را تعویض کنید: اگر روغن خودرو از نوع چهار فصل (مولتی گرید) نیست آن را تعویض کرده و از روغن‌های زمستانه و یا چهار فصل استفاده کنید. در این صورت صبح‌ها و زمانی که خودروی شما سرد است راحت‌تر روشن می‌شود. البته لازم است فیلتر نیز همزمان تعویض شود.
۲. ضد یخ را بازدید کنید: ضد یخ موجود در سیستم خنک‌کاری موتور باید هر ۲ سال یکبار تعویض شود. بنابراین اگر سال گذشته آن را تعویض نکرده‌اند، اکنون آن را تعویض کنید. ضمن تعویض مایع خنک‌کاری موتور می‌توانید وضعیت سیستم خنک‌کاری را از جمله زنگ‌زدگی، پوسیدگی و میزان خنک‌کاری بازدید کنید.
۳. برف پاک‌کن شیشه جلو را تعویض کنید: معمولاً عمر مفید برف پاک‌کن‌ها یک سال است. شاید بتوان با گرم کردن و بر روی شیشه قرار دادن عملکرد آنها را بهبود بخشید، اما پس از اولین یخ‌بندان مجدداً به حالت غیرمطلوب باز می‌گردند. بهتر است در ابتدای فصل پائیز آنها را تعویض کنید تا در پاییز و زمستان از آن بهره ببرید.

۴. فیلتر سوخت را تعویض کنید: در هر ساعت کارکرد موتور مقدار خیلی زیادی بنزین از فیلتر سوخت عبور می‌کند. این فیلتر مواد زائد و مقدار کمی آب را از بنزین جدا می‌کند. این مقدار آب در زمستان در اثر یخ زدن موجب مسدود شدن مسیر بنزین و عدم ارسال سوخت کافی به سیلندرها شود.
۵. شمع‌های موتور را تعویض کنید: تعویض شمع‌های فرسوده نه تنها در مصرف سوخت بلکه در سهولت روشن شدن موتور، تأثیر می‌گذارد.
۶. تسمه موتور را بازدید و تعویض کنید: تسمه(های) موتور به تسمه‌ای اطلاق می‌شود که دینام، واتر پمپ و پمپ هیدرولیک را به حرکت در می‌آورد.
۷. چراغ‌ها و فیوزها را بازدید کنید: هوا در زمستان زودتر تاریک می‌شود، بنابراین بیشتر به نور چراغ‌ها احتیاج دارید. بهتر است از صحت عملکرد آنها و همچنین سالم بودن فیوزها اطمینان پیدا کنید. همواره یک جفت از لامپ‌های مربوط به ترمز و چندفیوز مختلف را به عنوان یدکی همراه داشته باشید.
۸ . گرمکن شیشه عقب را بازدید کنید: گرمکن شیشه عقب باعث می‌شود بخار روی شیشه عقب بویژه در هوای مرطوب و بارانی از بین برود. در زمستان در صورتی که برف روی شیشه وجود دارد آن را پاک کنید تا گرمکن بهتر عمل کند.
۹. باتری خودرو را بازدید و در صورت نیاز تعویض کنید: باتری، واسطه‌ای است که عدم عملکرد آن ساعت‌ها شما را در هوای سرد زمستان معطل می‌کند. مشکلات باتری معمولاً در تابستان ظاهر نمی‌شوند، اما با سردی هوا باتری‌های ضعیف و دارای مشکل نمی‌توانند موتور را روشن کنند. اگر عمر مفید باتری تمام شده بهتر است پیش از سردی هوا آن را تعویض کنید (۴ تا ۵ سال). سیستم شارژ باتری خودرو را نیز بازدید کنید.
۱۰. لاستیک‌های خودرو را بازدید کنید: لاستیک‌ها و آج روی آنها را بازدید کرده و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که زمستان سردی دارد و بارش برف زیاد اتفاق می‌افتد از لاستیک‌های مخصوص یخ و برف استفاده کنید. لاستیک‌های معمولی برای بارش‌های کم و سبک برف مناسب می‌باشند اما برای برف‌های سنگین و با ارتفاع زیاد مناسب نیستند.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است