حافظه، پرونده تخيل و گنجينه عقل، دفتر ثبت وجدان و مخزن انديشه است.(بازيل
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
خانه » دانستنیها » دعوت فرهاد کاشانی از جمشید آرین برای تست عملی خودروی الکتریکی
دعوت فرهاد کاشانی از جمشید آرین برای تست عملی خودروی الکتریکی

دعوت فرهاد کاشانی از جمشید آرین برای تست عملی خودروی الکتریکی

 فرهاد کاشانی از جمشید آرین برای تست عملی خودروی الکتریکی خود دعوت کرد

مهندس فرهاد کاشانی برای اهالی خودرو نام شناخته‌شده ایست. علاوه بر مقالات خاطره برانگیز او، فعالیت‌های مدیریتی وی در سطوح بالا در امریکا نیز همواره مورد تحسین بوده‌اند. نام جمشید آرین نیز این سال‌ها به‌واسطه خودروهای الکتریکی وی سر زبان‌ها افتاده است. جمشید آرین چند تجربه ساخت خودروی برقی را در کارنامه دارد که البته برای تولید آن‌ها و جذب حمایت مسئولان دولتی به مشکل برخورد. به‌گونه‌ای که سرانجام پروتوتایپ خودروی الکتریکی خود را در اعتراض در دریاچه سد منجیل غرق نمود.


جمشید آرین در ابتدا یک سمند را به خودرویی تمام الکتریکی تبدیل نمود که به گفته وی ۵۰۰ کیلومتر شعاع حرکتی داشت. سپس با یک تیبای برقی مجهز به شارژر پرتابل در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۲ شرکت کرد. متاسفانه جمشید آرین پیش از این در دادگاه به علت جعل سند و امضای رئیس سازمان محیط زیست برای یک نامه جنجالی و نشر اکاذیب محکوم شده بود. هرچند وی هیچ‌گاه زیر بار این موضوع نرفت و برخورد مسئولان نیز با یک موضوع نوین همچنان جای سؤال و البته تأسف دارد. با این حال هنوز هم ادعاهای جمشید آرین درباره تولید خودرویی تمام الکتریکی با برد زیاد و زمان بسیار کوتاه شارژ و شکستن رکوردهای جهانی شنیده می‌شود.


مهندس فرهاد کاشانی که تجاربی چون داوری مسابقات خودروهای الکتریکی، نگارش کتاب ماشین‌های الکتریکی، مدیریت تیمی برای ساخت خودروی الکتریکی و حتی مالکیت یک خودروی تسلا را دارد به این ادعاها واکنش نشان داده و در وب‌سایت شخصی خود، آرین را به یک آزمایش عملی خودروی خود در مسیری ۵۰۰ کیلومتری و اثبات ادعای خود دعوت نموده و برای تحقق این ادعا نیز ۱۰ هزار دلار جایزه و معرفی به ایلان ماسک را در نظر گرفته است. متن کامل مقاله مهندس کاشانی را از اینجا بخوانید.
مجله پدال نیز آمادگی خود را برای حضور و تهیه گزارش عملی چنین تستی به همراه پوشش زنده آن اعلام می‌کند.

فارغ از تأیید یا رد ادعاهای این مخترع، باید گفت که ساخت چندین خودرو با طراحی‌های انقلابی و توجه به اصل خودروی الکتریکی با آلایندگی کم و البته توجه به هزینه پایین، کاری درخور ستایش است که جمشید آرین باوجود مشکلات فراوان و عدم حمایت دولت یک‌تنه توانسته از پس آن‌ها برآید. خودروهایی چون مارس، سری خودروهای iEV، آریانا، سورن هیدروژنی و تیبای الکتریکی، ایستگاه شارژ و غیره که تصاویر آنها را در پایین مشاهده می‌نمایید، نشان از این دارد که جمشید آرین به‌تنهایی از کل صنعت خودروسازی ایران فعال‌تر و نوآورتر بوده و همت بالاتری دارد.

خودروی تمام الکتریکی جمشید آرین

منبع :پدال

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است