مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
خانه » دانستنیها » آنالیز خودرو‌های هیبریدی هنگام خرید ؟
آنالیز خودرو‌های هیبریدی هنگام خرید ؟

آنالیز خودرو‌های هیبریدی هنگام خرید ؟

خودروهای هیبرید در جهان پدیده جدیدی نیستند، اما ورود آن‌ها در بازار خودرو کشورمان تازگی دارد، خودرو‌هایی پاک…

خودروهای هیبرید در جهان پدیده جدیدی نیستند، اما ورود آن‌ها در بازار خودرو کشورمان تازگی دارد، خودرو‌هایی پاک، که آلایندگی آن‌ها بسیار پایین‌تر از خودرو‌های دیگر است. به طور کلی خودروی هیبرید خودرویی است که از دو منبع نیروی متفاوت برای ایجاد نیرو استفاده می‌کند، اما آنچه امروزه به عنوان خودرو هیبریدی می‌شناسیم؛ خودرویی است که دو نوع موتور دارد، یکی از آن‌ها درون سوز که معمولا بنزینی است و دیگری الکتریکی که با استفاده از شارژ باطری‌های لیتیومی کار می‌کند.

از آن‌جایی که بسیاری از سیستم‌های داخلی خودرو‌های هیبریدی با خودرو‌های بنزینی متفاوت است، دیاگ و کارشناسی فنی آن‌ها نیز متفاوت است و قطعاتی همچون باطری‌های لیتیومی و سیستم الکتریکی خودرو باید دقیق‌تر بررسی شود و از طرفی آنالیز این قطعات نیاز به تخصص و تجربه بیشتری دارد. از همین سو، مجموعه لوکاپرو با استفاده از متخصصین حوزه خودرو‌های هیبرید و همچنین دستگاه‌های دیاگ مدرن، خدمات نوینی در خصوص کارشناسی فنی خودرو‎‌های هیبریدی ارائه می‌دهد.

اتومبیل‌های هیبریدی به دلیل آن‌که گرمای کمتری تولید می‌کنند، معمولا رسوبات بسیار کمی در میان سیستم‌های داخلی اتومبیل تجمع می‌کند که همین امر سبب می‌شود قطعات مربوط به موتور خودرو‌های هیبریدی عمر طولانی‌تری داشته باشند، از همین سو در آنالیز و بررسی برخی از قطعات در اتومبیل‌های هیبریدی پیشنهاد نمی‌شود زیرا برخی از این قطعات دارای گارانتی ۱۰ ساله هستند که همین نشان دهنده کیفیت بالا و عمر طولانی این لوازم است اما قطعاتی که به سیستم برق‌رسانی اتومبیل‌های هیبریدی مربوط می‌شوند، جزء لوازم یدکی مهم خودرو به حساب می‌روند به همین دلیل بهتر است قبل از خرید خودرو‌های هیبریدی دست دوم از سلامت تمام سیم‌کشی‌ها و قطعات مربوط به سیستم‌های برق‌رسانی خودرو اطمینان حاصل بفرمایید. برای اینکه بتوانید یک خرید مطمئن داشته باشید و از سلامت اتومبیل هیبریدی مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید، می‌توانید از خدمات و سرویس‌های کارشناسی لوکاپرو در خصوص خودرو‌های هیبریدی استفاده کنید.

hybrid-cars

آنالیز دور موتور خودرو‌های هیبریدی

یکی از مسائلی که باید در هنگام خرید خودرو هیبریدی به آن پرداخته شود، آنالیز و اندازه‌گیری دقیق دور موتور خودرو در حالت بنزینی، برقی و EV هست. برای اینکه بتوانید از سلامت موتور‌های اتومبیل‌های هیبریدی دست دوم مطمئن شوید، باید هر موتور را جداگانه و با هم بررسی کنید. بهترین راه برای آنالیز وضعیت موتور‌های خودرو‌های هیبریدی، اندازه‌گیری دور موتور و قدرت خودرو در حالات مختلف است. اگر موتور الکتریکی مشکلی نداشته باشد، باید بتواند حداقل ۸۰ درصد دور موتور، پیشرانه بنزینی را بدست آورد. همچنین خودرو‌ باید روی حالت EV نیز آنالیز شود در این حالت دور موتور می‌بایست مانند دور موتور خودرو در حالت بنزینی باشد.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است