اگر صخره در مسیر رود نبود ،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
خانه » دوچرخه وموتور سیکلت » ۱۰ موتورسیکلت سریع دنیا را بشناسید! + عکس
۱۰ موتورسیکلت سریع دنیا را بشناسید! + عکس

۱۰ موتورسیکلت سریع دنیا را بشناسید! + عکس

سریعترین موتورسیکلت ایران ،رکورد سرعت موتور سیکلت ،نام موتورسیکلت پرقدرت ورزشی ،بهترین موتور ،گرانترین موتور  ،زیباترین موتور جهان ،موتورسیکلت پرقدرت ورزشی در جدول

تنها موضوع پیش رو این است که هواپیما پرواز می کند و موتورسیکلت نه. باور این سرعت برای خیلی از افراد ممکن است بسیار سخت باشد. چرا که تصور می کنند چگونه یک اسب آهنی بر روی دوچرخ می تواند به سرعتی حدود ۶۰۰ کیلومتر در ساعت برسد ! امروز ۱۰ تا از قدرتمند ترین موتور سیکلت های دنیا را معرفی می کنیم.
برای سال‌ها درست کردن لیستی از سریعترین موتورسیکلت‌ها غیرممکن بود. تولیدکنندگان به منظور فرار از جریمه های قوانین ایمنی به روی حد سرعت ۱۸۶ مایل بر ساعت توافق کرده بودند، از ژاپن گرفته تا دوطرف اقیانوس اطلس!‌ بنابراین فقط تعداد کمی از سازندگان روی افزایش سرعت خود کار می‌کردند در حالی که دیگران به دنبال به‌روز‌ رسانی های جزئی یا افزایش قدرت موتور بودند.

بعد از آن شرکت BMW توافق (Circa 2010) را شکسته و از حالت محافظه‌کارانه خود خارج شد. بعد از سال‌ها این شرکت های بزرگ به سرعت هایی دست یافتند که حدود سرعت های قدیمی را خجالت زده می‌کرد!‌ با سرعت هایی بالای ۲۰۰ مایل بر ساعت!‌ حتی شرکتی موتور الکتریکی را برای مسابقه سرعت آماده می‌کرد! در اینجا با ۱۰موتورسیکلت سریع دنیا آشنا خواهیم شد:

۱۰. Aprilia RSV4 RF

سرعت نهایی: ۱۸۵ مایل بر ساعت

هیچ سوالی در مورد موتورسیکلتی که پنج بار برنده مسابقات جهانی موتورسیکلت شده است وجود نخواهد داشت! موتور این وسیله نقلیه قدرتی معادل ۲۰۱ اسب بخار و گشتاور ۸۵ پوند فوت دارد. همچنین وزن خشک این موتور ۳۹۷ پوند است. محققین بعد از بررسی این موتور اذعان داشتند که سرعت این موتور از ۱۸۵مایل بر ساعت بیشتر هم خواهد بود.

۹.Yamaha YZF R1M

سرعت نهایی: ۱۸۶ مایل بر ساعت

وزن مرطوب این وسیله ۴۴۳پوند با موتور ۴سیلندر ۹۹۸سی سی و قدرت ۱۶۵اسب بخار و گشتاور ۷۴ پوند فوت در مسابقات ظاهر می‌شود. سرعت این موتور هرگز کاهش پیدا نمی‌کند زیرا حد سرعت الکترونیکی آن ۱۸۶مایل برساعت است. این موتور قادر است در ۳ثانیه به سرعت ۶۰مایل بر ساعت برسد.

10 موتورسیکلت سریع دنیا را بشناسید! +عکس

۸. MV Agusta F4 RR

سرعت نهایی: ۱۹۴ مایل بر ساعت

موتور ۹۹۸سی سی با قدرت ۲۰۱ اسب بخار و گشتاور ۸۲پوند فوت شکی را برای قرارگرفتن این موتور در لیست باقی نمی‌گذارد. شرکت نسبت گشتاور کمتری را در این موتور به کار بسته است. این وسیله قادر است در حدود ۳ثانیه به سرعت ۶۰مایل بر ساعت برسد.

10 موتورسیکلت سریع دنیا را بشناسید! +عکس

۷. Suzuki Hayabusa

سرعت نهایی: ۱۹۴ مایل بر ساعت

این موتور ۱۳۴۰سی سی با داشتن قدرتی معادل ۱۹۷ اسب بخار و گشتاور ۱۱۴پوند فوت یکی از مقرون به صرفه ترین (۱۴۵۹۹دلار) موتورهای حال حاضردنیاست. زمانی که سوزوکی به این سرعت رسید دیگر رقبا تصمیم گرفتند که سرعت این موتور را هرچه سریعتر پشت سر بگذارند.

۶. Ducati Panigale 1199 R

سرعت نهایی: ۲۰۲ مایل بر ساعت

موتور ۱۱۹۹سی سی با قدرت ۲۰۵ اسب بخار و گشتاور ۱۰۰پوندفوت و قیمت ۳۴۹۹۵دلار دوکاتی را همواره به یکی از سازندگان مطرح دنیا بدل کرده است. آپدیت های به موقع دوکاتی باعث شده است که این موتور به سرعت حد خود یعنی ۲۰۲ مایل بر ساعت برسد. دوکاتی قادر است در ۲.۸ ثانیه به سرعت ۶۰مایل بر ساعت برسد.

10 موتورسیکلت سریع دنیا را بشناسید! +عکس

۵. Kawasaki Ninja ZX 14R

سرعت نهایی: ۲۰۸ مایل بر ساعت

زمانی که کاوازاکی پا به عرصه رقابت گذاشت ساختن موتوری که بتواند سرعت نهایی آن را بشکند سخت به نظر می‌رسید. موتور ۱۴۴۱سی سی با قدرت ۲۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۱۳ پوند فوت تا آن زمان کاوازاکی را در صدر موتورهای کلاس خودش نگاه داشت.

10 موتورسیکلت سریع دنیا را بشناسید! +عکس

۴. BMW S 1000 RR HP4

سرعت نهایی: ۲۱۷.۷ مایل بر ساعت

با وزن ۳۹۸پوند و ABS مخصوص مسابقات، این موتور شتابی خارق العاده دارد. این موتور با قدرت ۱۹۹ اسب بخار و ۸۳ پوند فوت گشتاور بعد از چهار بار تغییر نهایتا در سپتامبر۲۰۱۶ به سرعت ۲۱۷.۷ مایل بر ساعت رسید.

10 موتورسیکلت سریع دنیا را بشناسید! +عکس

۳. Lightning LS-218

سرعت نهایی: ۲۱۸ مایل بر ساعت

صحبت های زیادی در سال ۲۰۱۱ که این شرکت موتور الکتریکی خود را که در هر ساعت ۲۱۸ مایل را طی می‌کرد مطرح شد. این موتور با قدرت معادل ۲۰۰ اسب بخار و ۱۶۸ پوندفوت گشتاور قادر است در ۲ثانیه به سرعت ۶۰مایل برساعت برسد. تا آن زمان این موتور سریعترین موتور جاده ای و سریعترین موتور الکتریکی دنیا بود.

10 موتورسیکلت سریع دنیا را بشناسید! +عکس

۲. MTT Turbine Y2K Superbike

سرعت نهایی: ۲۲۷ مایل بر ساعت

کاملا مشخص است که عکس های تست این موتور معمولا آن را روی باند فرودگاه نشان می‌دهد. این موتور قدرت ۳۲۰ اسب بخار و گشتاور ۴۲۵ پوندفوت را داراست. مدل دیگر این شرکت با قدرت ۴۲۰ اسب بخار و ۵۰۰پوندفوت گشتاور می‌تواند در ۴/۵ ثانیه به سرعت ۲۰۰مایل بر ساعت برسد. اگر مدل اصلی بتواند تا سرعت نهایی ۲۲۷مایل بر ساعت برسد معلوم نیست این مدل به چه سرعتی خواهد رسید!

۱.Kawasaki Ninja H2R

سرعت نهایی: ۲۴۹ مایل بر ساعت

دنیا از سرعت موتور MTT در شک بود که ناگهان کاوازاکی این مدل را به جهانیان معرفی کرد. این موتور فقط در مکان های بسته اجازه راندن دارد. قدرت این موتور ۳۱۰ اسب بخار است. موتورسوار ترک تبار Kenan Sofuoglu توانست با این موتور به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت (۲۴۹ مایل بر ساعت) برسد که نام این موتور را به عنوان سریعترین موتور بر روی کره زمین جاودانه کرد.

10 موتورسیکلت سریع دنیا را بشناسید! +عکس
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است