دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آن ها را آشکار می کند.(آنتوان چخوف)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » دانستنیها » فرمول تهیه شیشه پاک‌کن خانگی برای ماشین
فرمول تهیه شیشه پاک‌کن خانگی برای ماشین

فرمول تهیه شیشه پاک‌کن خانگی برای ماشین

فرمول شیشه شور ماشین ،روش تهیه شیشه پاک کن ،مواد تشکیل دهنده شیشه پاک کن ،فرمول ساخت شیشه شور ماشین ،طرز تهیه امونیاک خانگی ،مایع شیشه شور ماشین

اگر پنجره تان فقط خط و خش ، کثیفی یا چرک های باقی مانده از رانندگی های سابق دارد ، از یک شیشه پاک کن خانگی استفاده کنید . اگر به تازگی خودرو را تمیز کرده باشید و روی آن لکه های آب کثیف مشاهده کنید، نمی توانید آن را با شیشه پاک کن های معمولی خانگی پاک کنید .

انواع مختلفی از شیشه‌پاک‌کن در بازار موجود هستند؛ اما می‌توانید در خانه با ساده‌ترین روش‌ها شیشه‌پاک‌کن تهیه کنید

چند روش برای تهیه شیشه‌پاک‌کن خانگی وجود دارد
ساده‌ترین شیشه‌پاک‌کن خانگی ترکیبی از سرکه سفید و آب است. سرکه مؤثر در از بین بردن کف صابون، چربی و کپک است. استیک اسید (سرکه) میکرب و باکتری‌ها را می‌کشد، همچنین بوزدایی می‌کند و غیر سمی است. برخی پیشنهاد می‌دهند اضافه‌کردن چند قطره مایع ظرفشویی به مخلوط، می‌تواند بوی خوشایندی را ایجاد کند.
همچنین مخلوطی از یک فنجان آب (۲۴۰ میلی‌لیتر)، یک فنجان ایزوپروپیل الکل  و یک قاشق غذاخوری سرکه سفید (۳۰ میلی‌لیتر) ترکیب مؤثری برای تمیز کردن شیشه است. در نهایت مورد سوم برای تهیه شیشه‌پاک‌کن جایگزین کردن یک قاشق غذاخوری (۳۰میلی‌لیتر) سرکه سفید در دستورالعمل قبلی با یک قاشق غذاخوری آمونیاک است.
اگر شیشه‌پاک‌کن تهیه می‌کنید؛ چند دستورالعمل ایمنی وجود دارد. یک بطری اسپری‌کننده برای تهیه این مایع خریداری کنید، این بطری را دور از دسترس کودکان نگه دارید. بهتر است موادی که در تهیه این شیشه پاک‌کن استفاده کردید روی بطری بنویسید. ایزوپروپیل و آمونیاک هر دو سمی هستند.

به یاد داشته باشید که هرگز هیچ سفید کننده‌ای را با شیشه پاک‌کن خانگی مخلوط نکنید. ترکیب سفید کننده و آمونیاک سمی را تولید می‌کند که کشنده است. سفید کننده همیشه باید جدا از دیگر پاک‌کننده‌ها باشد.
تهیه شیشه‌پاک کن خانگی یک فرایند نسبتا ساده است. مواد تشکیل دهنده را به خوبی ترکیب کنید و از تماس با پوست و چشم خودداری کنید.

امتیاز 5.00 ( 1 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است