باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه » مقایسه خودرو » مقایسه رانا با برلیانس H230 ! کدام یک بهتر است ؟
مقایسه رانا با برلیانس H230 ! کدام یک بهتر است ؟

مقایسه رانا با برلیانس H230 ! کدام یک بهتر است ؟

در این هفته، خودروهای رانا و برلیانس H230 را برای مقایسه در نظر گرفتیم که در ادامه ویژگی های هرکدام را به طور مختصر شرح می‌دهیم

برای بسیاری از مصرف کنندگان بازار خودرو، انتخاب بین خودروهای موجود در یک رده قیمتی، کار دشواری به نظر می‌رسد. از همین رو پایگاه خبری”خودرو نویس” در این بخش، هر هفته ۲ خودرو که در یک رده قیمتی قرار دارند را از منظر مشخصات فنی، امکانات رفاهی، طراحی،قیمت و بازار دست دوم مقایسه می‌کند.

در این هفته، خودروهای رانا و برلیانس H230 را برای مقایسه در نظر گرفتیم که در ادامه ویژگی های هرکدام را به طور مختصر شرح می‌دهیم.

مشخصات فنی

رانا، از همان پیشرانه TU5 1587 سی‌سی برخوردار است که با پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مشترک است. این پیشرانه قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۰۵ اسب‌بخار در دور ۵۸۰۰ و بیشینه گشتاور ۱۴۲ نیوتن‌متر در دور ۴۰۰۰ است و این قدرت و گشتاور توسط یک جعبه دنده پنج سرعته دستی به محور جلوی این خودرو منتقل می‌شود و قادر است تا این خودرو را در زمان ۱۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساند و در نهایت رانا قادر است تا به بیشینه سرعت ۱۸۹ کیلومتر در ساعت دست یابد. این خودرو با دارابودن استاندارد آلایندگی یورو۴، در هر ۱۰۰ کیلومتر سیکل ترکیبی تنها ۶.۶ لیتر بنزین مصرف می‌‌کند.

کدومو بخرم(20)؟

برلیانس H230، از یک پیشرانه ۱۴۹۸ سی‌سی مجهز به زنجیر تایم برخوردار است که این پیشرانه قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۰۳ اسب‌بخار در دور ۵۸۰۰ و بیشینه گشتاور ۱۳۸ نیو‌تن‌متر در دور ۳۸۰۰ است. این قدرت و گشتاور توسط یک جعبه دنده پنج سرعته به محور جلوی خودرو منتقل می‌شود. با این مشخصات، برلیانسH230 به بیشینه سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. این خودرو با دارابودن استاندارد آلایندگی یورو۵، در هر ۱۰۰ کیلومتر سیکل ترکیبی، ۶.۴ لیتر بنزین مصرف می‌کند.

کدومو بخرم(20)؟

در بخش مشخصات فنی، پیشرانه برلیانس به دلیل دارابودن سیستم زنجیر تایم، هزینه نگهداری پایین‌تری دارد، همچنین پیشرانه TU5 به دلیل داخلی سازی، کیفیت آن کمی افت کرده و هزینه‌های نگهداری آن افزایش پیدا کرده است. در بخش عملکرد، هر دو خودرو عملکرد قابل قبولی دارند، ولی رانا کمی در بخش شتابگیری اولیه و ثانویه، عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد.

بررسی امکانات رفاهی و طراحی

ایران خودرو، رانا را با تجهیزات ایمنی و رفاهی مانند کیسه ایمنی هوا برای سرنشین جلو و راننده، سیستم ترمز ضد قفل، فرمان هیدرولیک، سیستم تهویه مطبوع با تنظیم دستی، سیستم صوتی، تنظیم برقی آینه‌های جانبی، شیشه بالابرهای برقی، سنسور دنده عقب، سیستم مالتی پلکس، سیستم ضد سرقت وتنظیم دستی صندلی‌های جلو به بازار عرضه می‌کند.

پارس خودرو، برلیانس H230 دستی را با تجهیزات ایمنی و رفاهی مانند دو کیسه ایمنی هوا برای راننده و سرنشین، سیستم ترمز ضد قفل، سیستم تهویه مطبوع دستی، فرمان برقی، تنظیم دستی صندلی‌های جلو، تنظیم برقی آینه‌های جانبی، سیستم ضد سرقت و کامپیوتر سفری به بازار عرضه می‌کند.

در بخش امکانات رفاهی هر دو خودرو تقریبا امکانات رفاهی یکسانی دارند، ولی رانا به دارا بودن سیستم ترمز دیسکی جلو و عقب و سنسور دنده عقب، نسبت به برلیانس H230 کمی برتری دارد.

سخن آخر

شرایط بازار دست دوم، برای هر دو خودرو، تقریبا یکسان است. کیفیت قطعات و هزینه نگهداری رانا و برلیانس هم تقریبا یکسان است، ولی برلیانس، به دلیل برخوردار بودن از پیشرانه مجهز به زنجیر تایم، هزینه نگهداری کمتری دارد، همچنین فضای داخل آن به خصوص در ردیف عقب کمی از رانا جادارتر است.

قیمت روز

مدل خودرو قیمت ( در زمان نگارش)
رانا ۳۶.۶۷۰.۰۰۰ تومان
برلیانس H230 دستی ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
امتیاز 3.50 ( 2 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است