امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
خانه » مقایسه خودرو » مقایسه مدل های مختلف برلیانس(brilliance) پارس خودرو + عکس
مقایسه مدل های مختلف برلیانس(brilliance) پارس خودرو + عکس

مقایسه مدل های مختلف برلیانس(brilliance) پارس خودرو + عکس

در میان سبد محصولات متنوع پارس خودرو برلیانس با پنج مدل مختلف یکی از برندهای نسبتا ارزان قیمت در ایران محسوب می شود که در نسخه متنوع هاچ بک، سدان و کراس اوور به فروش می روند

در میان سبد محصولات متنوع پارس خودرو برلیانس با پنج مدل مختلف یکی از برندهای نسبتا ارزان قیمت در ایران محسوب می شود که در نسخه متنوع هاچ بک، سدان و کراس اوور به فروش می روند. بازه قیمت ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان اگرچه در بازار ایران بسیار رقابتی است اما به دلیل ضعف شدید خودروهای تولید داخل چه به لحاظ طراحی و چه ایمنی موجب شده تا تولیدات چینی سهم خوبی از این بازار را به خود اختصاص دهند. در نتیجه تنوع خودروهای برلیانس و فروش مناسب آنها در بازار ایران موجب شد تا به بررسی اجمالی مدل های مختلف آن بپردازیم.

برلیانس H230

برلیانس H230 یک خودروی سدان با طراحی موسسه پنین فارینا ایتالیا است که از سال ۲۰۱۲ در بازار جهانی عرضه شده است. طراحی بدنه این خودرو به نسبت قیمت آن مناسب ارزیابی می شود. در نمای روبرو ابعاد جلوپنجره و چراغ ها با یکدیگر تناسب خوبی دارند و خطوط حجم دهنده روی کاپوت و سپر نیز تا حدودی توانسته ظاهری تهاجمی به این خودرو ببخشد. همچنین اگرچه مه شکن های جلو حالتی دایره ای و ساده دارند اما شباهت شکل چراغ های جلو و قاب دور این مه شکن ها موجب حفظ هماهنگی عناصر نمای روبرو شده است. در نمای جانبی نیز دو خط حجم دهنده یکی در قسمت بالا و دیگری در نزدیکی رکاب، چهره ای غیریکنواخت و دوست داشتنی به آن بخشیده است.

با وجود طراحی قابل قبول بیرونی اتاقک این خودرو نیز همانند سایر محصولات چینی مونتاژ داخل از کیفیت متوسطی برخوردار است. استفاده از پلاستیک خشک و سخت یکی از معضلاتی است که در اغلب خودروهای زیر ۶۰ میلیون تومان داخلی مشاهده می شود. با این حال، اگر مواد مورد استفاده در اتاقک را نادیده بگیریم، طراحی داخلی برلیانس H230 از جذابیت های زیادی برخوردار است. دریچه های کولر کناری، فرم دستگیره ها و فرمان این خودرو از طراحی جالبی بهره می برند و به نظر می رسد که تلاش شده تا طراحی داشبورد برلیانس H230 به محصولاتی نظیر سیتروئن مدل C3 و DS3 شباهت داشته باشد.

برلیانس H230 به پیشرانه ای ۱.۵ لیتری با ۱۰۲ اسب بخار قدرت و ۱۳۸ نیوتن متر گشتاور مجهز است. بیشینه سرعت این خودرو ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت عنوان شده و مصرف سوخت آن نیز ۶.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. به لحاظ ایمنی H230 با ۵ ستاره ایمنی از موسسه  C-NCAPاز وضعیت مناسبی برخوردار است و به امکاناتی نظیر ۲ کیسه هوای ایمنی راننده و سرنشین جلو، سنسور دنده عقب، سیستم ترمز ABS  و سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD مجهز است. از جمله امکانات رفاهی این خودرو می توان به سیستم صوتی با ۶ بلندگو، آینه های برقی، تنظیم کننده نور چراغ‌های جلو، آینه داخلی عقب ضد تشعشع و سانروف برقی برای مدل های اتوماتیک اشاره کرد. برلیانس H230 دنده ای در بازار ایران به قیمت ۴۰ میلیون تومان به فروش می رسد. نسخه دنده اتوماتیک این خودرو نیز قیمتی نزدیک به ۴۶ میلیون تومان دارد.

برلیانس H220

برلیانس H220 در واقع مدل هاچ بک خودروی H230 محسوب می شود که از یک خودروی خانواده به محصولی جوان پسند تبدیل شده است. در واقع به نظر می رسد که این طراحی با خطوط حجم دهنده زیبای خود بیش از آنکه مناسب برلیانس H230 باشد برازنده H220 است.

به لحاظ پیشرانه این خودرو با H230 تفاوتی ندارد و از یک موتور ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ با قدرت ۱۰۲ اسب بخار و گشتاور ۱۳۸ نیوتن متر برخوردار است که در نسخه های دستی با گیربکس ۵ سرعته و اتوماتیک ۶ سرعته عرضه می شود. این خودرو از فرمان الکترونیکی برخوردار است که به تعادل بیشتر در سرعت های بالا کمک بسیاری می کند.

https://forikhodro.com/wp-content/uploads/2017/05/brilliance-h220-3-1.jpg

مدل دستی و اتوماتیک این خودرو به لحاظ امکانات شباهت بسیاری با هم دارند اما نسخه اتوماتیک از تجهیزات بیشتری نظیر سانروف برقی، سنسور دنده عقب، چراغ مه شکن جلو و سیستم صوتی پیشرفته تر برخوردار است. به لحاظ قیمت برلیانس H220 تفاوتی با H230 ندارد و با قیمت های مشابه به فروش می رسد. نتیجه آنکه با توجه به شباهت های عینی این دو خودرو خریداران به راحتی می توانند تنها بر اساس علاقه خود به خودروهای سدان یا هاچ بک یکی از این دو را انتخاب کنند.

برلیانس H330

برلیانس H330 سدانی دیگر از کشور چین است که به لحاظ ظاهری از چهره ای پخته تر نسبت به برلیانس H230 برخوردار است. اگرچه در برخی مشخصات ظاهری نظیر خطوط حجم دهنده شباهت هایی میان این دو خودرو مشاهده می شود اما فرم جذاب چراغ های جلو و جلوپنجره، گلگیرهای برآمده و خطوط برجسته تر موجب ایجاد جلوه ای زیباتر در این خودرو شده است.
به لحاظ طراحی داخلی نیز جذابیت های خاصی در این خودرو مشاهده می شود. طراحی دو رنگ داشبورد، فرمان برجسته کنترلرهای صوتی روی آن و استفاده از رنگ کرومی برای قسمت میانی داشبورد و دکمه های بالابر شیشه ها از جمله نکات قابل توجه برلیانس H330 محسوب می شوند. البته رنگ کرم به کار رفته در این خودرو چندان تناسبی با رنگ کرومی ندارد. افزون بر این دریچه های کولر این خودرو نیز کمی ساده طراحی شده اند با این حال این محصول پارس خودرو یکی از رقیبان سرسخت دنا ایران خودرو محسوب می شود.
برلیانس H330 به پیشرانه ای مشابه مدل های H230 و H220 تجهیز شده و با گیربکس های ۵ سرعته دستی و ۴ سرعته اتوماتیک عرضه می شود. البته قرار دادن گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک بر روی این خودرو در حالی در مدل های پایین تر از گیربکس ۶ سرعته استفاده شده یک نقطه ضعف محسوب می شود.

این خودرو از مصرف سوخت ۶.۴ لیتر برای نسخه دستی و ۶.۷ لیتر برای نسخه اتوماتیک بهره می برد. به لحاظ ایمنی برلیانس H330 از دو کیسه هوای جلو، فرمان الکترونیکی، سیستم باز شدن خودکار دربها هنگام تصادف، ترمز ضد قفل ABS و سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD برخوردار است. هر دو مدل دستی و اتوماتیک این خودرو به سیستم تاشو برای صندلی عقب، تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو، میله ضربه گیر درهای جانبی، میله فرمان جمع شونده، سیستم ضد سرقت موتور و صندلی عقب با قابلیت پشتیبانی ایزوفیکس مجهز شده اند. با این حال مدل اتوماتیک برلیانس H330 از تجهیزات اضافه ای نظیر سیستم ورود و استارت بدون کلید، قابلیت تنظیم صندلی راننده در ۸ جهت به همراه تنظیم گودی کمر، سنسور دنده عقب، سانروف برقی و بسته شدن پنجره ها با استفاده از ریموت کنترل برخوردار است.

برلیانس H320

همانند برلیانس H230 که از نسخه ای هاچ بک برخوردار است، مدل هاچ بک H330 نیز با نام برلیانس H320 به بازار عرضه می شود. این دو خودرو به لحاظ مشخصات پیشرانه با یکدیگر تفاوتی ندارند اما در برلیانس H320 هر دو مدل دستی و اتوماتیک از امکانات رفاهی یکسانی بهره می برند که از جمله آنها می توان به سانروف برقی، سنسور دنده عقب و قابلیت تنظیم صندلی راننده در ۸ جهت به همراه تنظیم گودی کمر اشاره کرد. طراحی جوان پسند، برخورداری از امکانات و ایمنی مناسب و استاندارد آلایندگی یورو ۵ از نکات قابل اهمیت برلیانس H330 است که موجب جذب خریداران می شود.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است