هر روز، روزي است كه هست و هرگز در جهان روزهاي هم شكلي وجود نداشته است.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
خانه » دانستنیها » چگونه سی دی گیر کرده در دستگاه پخش (ضبط) ماشین را بیرون بکشیم؟ +عکس
چگونه سی دی گیر کرده در دستگاه پخش (ضبط) ماشین را بیرون بکشیم؟ +عکس

چگونه سی دی گیر کرده در دستگاه پخش (ضبط) ماشین را بیرون بکشیم؟ +عکس

گیر کردن سی دی در دستگاه پخش ماشین ،تعمیرات پخش خودرو ،نحوه درآوردن ضبط ماشین ،آموزش درآوردن ضبط ماشین ،بیرون آوردن سی دی

آقا سی دی گیر کرده داخل ضبط ماشین ، چطوری درش بیارم ؟ سی دی هم اورجینال نبود . ضبط هم فکر کنم کلاریون باشه . روی خود ماشین نصب بود .

یک مشکل آزار دهنده که تا وقتی دچارش نشده باشید تصور نمی کنید چندان اهمیت داشته باشد. یک سی دی در سیستم پخش موسیقی خودرو گیر کرده و دیگر خارج نمی شود. ساعت ها سکوت و صدای آزار دهنده دیگر خودرو ها شما را کلا فه کرده است و به هر قیمتی که شده می خواهید سی دی را از درون سی دی پلیر بیرون بکشید.اگر دستگاه پخش سیستم صوتی ماشین شما روشن می شود و دکمه Eject آن کار می کند هنوز امیدی هست که بتوانید سی دی گیر کرده را بیرون بکشید. روش بیرون کشیدن CD را در این مقاله دنبال کنید و سیستم صوتی ماشین خود را به زندگی برگردانید.

روش اول: دکمه Eject و Power
۱-اتومبیل را خاموش کنید.

بعضی از سیستم های پخش سی دی دارای عملکرد “خروج اضطراری” یا Forced Eject هستند که برای چنین مواقعی طراحی و پیشبینی شده اند. برای استفاده از این روش ابتدا خودرو را خاموش کنید.

۲-دکمه Eject و Power دستگاه پخش را در حالی که ماشین و سیستم صوتی خاموش است، به طور همزمان فشار دهید.

برای ۱۰ ثانیه دکمه Eject و Power دستگاه پخش را در حالی که ماشین و سیستم صوتی خاموش است، به طور همزمان فشار دهید. در صورتی که دستگاه پخش  خودرو دارای ویژگی خروج اضطراری سی دی باشد، معمولا با این روش CD را بیرون می دهد؛ در غیر این صورت به گام بعدی بروید.

۳-خودرو را روشن کنید و دوباره روش بالا راامتحان کنید.

بعضی از سیستم های پخش خودرو در حالی که اتومبیل خاموش است عمل نمی کنند بنابرین می بایست این روش را در حالی که خودرو روشن است انجام دهید.

۴ -راهنمای سیستم پخش خودرو را مطالعه کنید.

فشردن همزمان دکمه Eject و Power ممکن است برای بسیاری از مدل های پخش سی دی خودرو مشترک است اما بعضی مدل های خاص ممکن است با ترکیب دیگری از فشردن دکمه ها طراحی شده باشد.

اگر سی دی با استفاده از این روش خارج نشد نگران نباشید و در ادامه روش های دیگر را امتحان کنید.

روش دوم: سی دی اضافه
۱ -یک سی دی خام یا بی مصرف تهیه کنید.

در این روش، خودرو و سیستم صوتی را پیش از شروع روشن کنید.

توجه: دقت داشته باشید که در این روش به مانند دیگر روش ها  ریسک آسیب به سی دی گیر کرده و خود سیستم پخش وجود دارد. هنگام ورود جسم خارجی درون سی دی پلیر حتما جانب احتیاط را به خرج دهید و در صورت نگرانی از آسیب احتمالی تعمیر سیستم پخش خودرو را به یک متخصص واگذار کنید.

۲ -سی دی دوم را در حدود ۲ تا ۳ سانتیمتر وارد حفره محل ورود CD کنید.

این سی دی دوم میبایست بر روی سی دی گر کرده قرار بگیرد. اگر کمی خوش شانس باشید می توانید حضور CD گیر کرده را در زیر آن احساس کنید.

۳ -دکمه Eject را فشار دهید و به آرامی و با ملایمت سی دی را به اطراف بچرخانید.

این روش CD گیر کرده را در آستانه خروج قرار می دهد و به خروج آن کمک می کند.

اگر این روش جواب نداد، چندین بار دیگر امتحان کنید و سعی کنید سی دی خام را زیر سی دی گیر کرده ببرید و آنرا به بالا هل دهید.

مکانیسم خروج سی دی در سیستم های پخش ممکن است متفائت باشد. بنابرین فشار به سمت بالا گاهی ممکن است سی دی را بهتر در آستانه خروج قرار دهید تا فشردن به سمت پایین.

۴ -به سیستم پخش سی دی و اطراف فشار وارد کنید.

گاهی ممکن است بر روی دستگاه پخش از بالا و اطراف فشار باشد. با فشردن دستگاه پخش به سمت بالا یا پایین و امتحان دوباره این روش ممکن است فشار احتمالی داشبورد بر روی سیستم پخش صوتی که خروج سی دی را مشکل کرده است بر طرف شود.

در صورت امکان دستگاه پخش را کلا بیرون بکشید و مراحل بالا را دوباره تکرار کنید.

روش سوم: کارت ضخیم پلاستیکی و پیچ گوشتی
۱ -خطر شوک الکتریکی را کاهش دهید.

سوئیچ ماشین را بیرون بکشید، سیستم پخش صوتی خودرو را خاموش کنید و کابل “منفی” باتری خودرو را جدا کنید.

توجه: دقت داشته باشید که در این روش به مانند دیگر روش ها  ریسک آسیب به سی دی گیر کرده و خود سیستم پخش وجود دارد. هنگام ورود جسم خارجی درون سی دی پلیر حتما جانب احتیاط را به خرج دهید و در صورت نگرانی از آسیب احتمالی تعمیر سیستم پخش خودرو را به یک متخصص واگذار کنید.

۲ -یک کارت پلاستیکی مانند کارت بانک، کارت تلفن و چیزی شبیه به آن پیدا کنید.

یک پیچ گوشتی کوچک تخت (دو سو) نیز تهیه کنید.

۳-یک چسب نواری با چسبندگی دو طرفه و با کیفیت تهیه کنید و اطراف یکی از لبه ها را چندین دور چسب بزنید.

در صورتی که چسب نواری با چسبندگی ۲ طرفه پیدا نکردید، حدود نیم متر چسب نواری معمولی را جدا کنید و از وسط سمت غیر چسبنده را تا کنید. سپس چندین دور آن را دور لبه کارت پلاستیکی بپیچانید. تا کاملا محکم کارت را دربر بگیرد.

۴ -کارت را وارد حفره محل ورود سی دی کنید و آن را به سمت پایین فشار دهید تا به سی دی گیر کرده بچسبد.
۵ -پیچ گوشتی را وارد حفره کنید و از بالا به کارت فشار وارد کنید تا کارت محکم به سی دی بچسبد.
۶ -پیچ گوشتی را خارج کنید و کارت را به آرامی بیرون بکشید. سی دی باید به همراه کارت بیرون کشیده شود.
نکته ها:

اگر هیچ کدام از روش های فوق مؤثر نبود، رادیو پخش را به طور کامل از جایش بیرون بیاورید. در پشت بیشتر دستگاه های پخش خودرو، یک دکمه کوچک سیاه رنگ تعبیه شده است که در مواقع ضرری با استفاده از یک گیره کاغذ باز شده می توانید این دکمه را به داخل فشار دهید تا سی دی گیر کرده خارج شود.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است