باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
خانه » دانستنیها » چرا خودرو صفر نخریم ؟
چرا خودرو صفر نخریم ؟

چرا خودرو صفر نخریم ؟

اتاق خودروها به دلیل مواد به کار رفته در آن‌ها سمی و سرطان‌زا هستند اما در دو حالت بسیار مضر هستند: خودروهایی که نو هستند و خودروهایی که در تابستان زیر نور آفتاب پارک می‌شوند.
مواد به کار رفته در اتاق خودروها سمی و سرطان‌زا هستند و این امر زمانی به اوج خودش می‌رسد که ی خودرو صفر کیلومتر و نو باشد یا این که در فصل گرما زیر تابش مستقیم آفتاب باشند. به مرور زمان این ترشحات مضر کاهش پیدا می‌کنند اما همچنان در خودرو حضور دارند.
دانستنی های جالب آموزش و راهنمای خرید خودرو مشکلات خودروی صفر کیلومتر آیا بوی نویی خودرو سمی است ارتباط رانندگی و سرطان
این مواد همانی هستند که موجب ایجاد بوی “نویی” در خودرو می‌شوند.
این ترشحات به مرور زمان کاهش می‌یابند تا زمانی که فصل گرما فرا می‌رسد. افزایش گرما و مخصوصا مستقیم نور افتاب، ترشح گاز‌های سمی از مواد به کار رفته در خودرو را بیشتر می‌کند .
به گفته متخصصان، ۲۷۵ ماده سمی در خودروها وجود دارند که با فرارسیدن فصل گرما، ترشح آن‌ها افزایش می‌یابد که بیشترین مواد مضر از چرم‌های به کار رفته در خودرو تولید می‌شوند. همچنین مواد دیگری مانند انواع پلاستیک‌ها و فلزهای به کار رفته در خودروها نیز دارای مواد سمی هستند.
خودروسازان مطرح دنیا و مخصوصا برندهای لوکس مانند مرسدس بنز، حداکثر تلاش خود را برای به کار بردن موادی در خودروهایشان می‌کنند که کم‌ترین ضرر را برای سرنشینان داشته باشند.
برای مثال، مرسدس بنز چرم به کار رفته در محصولاتش را یک تا دو سال قبل از رسیدن به مرحله تولید در دماها و شرایط مختلف آزمایش می‌کند تا برای سرنشینان کم‌ترین ضرر را داشته باشد و ایجاد حساسیت نکند.
توصیه می‌شود در فصول گرم، حتی الامکان خودروها را در پارکینگ پارک کنید و در صورت نبودن پارکینگ، خودرو را در سایه پارک کنید تا هم به رنگ بدنه خودرو آسیب نرسد و از آن مهم‌تر، سلامت شما کم‌تر به خطر بیافتند.
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است