کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه » معرفی خودرو » ایمن‌ترین خودروی انگلیس معرفی شد +تصاویر
ایمن‌ترین خودروی انگلیس معرفی شد +تصاویر

ایمن‌ترین خودروی انگلیس معرفی شد +تصاویر

ولوو XC90 رسما ایمن‌ترین خودروی بریتانیا محسوب می‌شود و  در ۱۶ سال گذشته -درس از زمان شروع فروش این خودرو- هیچ راننده و سرنشینی در این SUV لوکس سایز متوسط کشته نشده است.

به گزارش  “تلگراف”، ولوو XC90 که نسل دوم آن در سال ۲۰۱۵ معرفی و ارائه شد، ایمن‌ترین خودرویی که تا کنون مورد ارزیابی و آزمایش قرار گرفته و بیشترین بخش ایمنی خود را مدیون سامانه ترمز اضطراری و دیگر سامانه‌های کمک راننده خود است.

ایمن ترین خودرو جهان ایمن ترین شاسی بلند جهان بهترین شاسی بلند در جهان شرکت ولوو مشخصات ولوو XC90 قیمت ولوو XC90 2017 مجله خودرو اخبار انگلیس سامانه ترمز اضطراری خودکار چیست راهکار کاهش تصادف

از زمان ارائه اولین نسل ولوو XC90 در سال ۲۰۰۲، فروش این SUV  سوئدی در انگلستان آغاز شده و این شرکت بیش از ۵۰ هزار دستگاه از این محصولش را به فروش رسانده است. محققان بر این باورند که این خودرو بسیار زود فناوری‌های تشخیص خطر را در ساختار خود پذیرفته و به همین دلیل عنوان ایمنی بی‌عیب و نقص برایش مناسب است.

 ایمن ترین خودرو جهان  ایمن ترین شاسی بلند جهان  بهترین شاسی بلند در جهان  شرکت ولوو  مشخصات ولوو XC90  قیمت ولوو XC90 2017  مجله خودرو  اخبار انگلیس  سامانه ترمز اضطراری خودکار چیست  راهکار کاهش تصادف

براساس تحلیل داده‌های محققان موسسه مستقل Thatcham، این ساختار خودرویی موثرترین و چشم‌گیرترین فناوری ساخته شده پس از کمربند ایمنی در نجات جان مسافران و سرنشینان یک خودرو به شمار می‌آید. استفاده از کمربند ایمنی از سال ۱۹۶۵ در انگلستان اجباری شد و تا کنون جان بسیاری از مردم را نجان داده است. در حال حاضر نیز، سامانه ترمز اضطراری خودکار  به صورت استاندارد روی بسیاری از خودروها مانند برخی از مدل‌های مرسدس و فولکس‌واگن وجود دارد و بسیاری از شرکت‌ها در حال توسعه آن هستند.

موسسه Thatcham بر این باور است که ترمزهای اضطراری خودکار تا کنون جان بیش از ۱۱۰۰ نفر در بریتانیا را نجات داده  و در دهه آینده می‌تواند مانع از ۱۲۲۰۰۰ تلفات ناشی از رانندگی گردد.

ایمن‌ترین خودروی بریتانیا بدون تلفات جاده‌ای در 16 سال را بشناسید

این سامانه ترمز اضطراری خودکار، به گونه‌ای طراحی شده که مانع از برخوردهای احتمالی در حین حرکت خواهد شد و مدلهای مختلفی از آن وجود دارد که به کمک لیزر، دوربین و رادار به شناسایی عابران و خودروها می‌پردازند.

این فناوری در اصل شبیه سامانه کنترل کروز خودکار عمل می‌کند که با شناسایی سپر خودروها یا بدنه آنها در بزرگراه به تنظیم سرعت پرداخته و فاصله مناسب با خودروهای دیگر را حفظ خواهد کرد.

ولوو مدت‌هاست که ایمنی را با  محصولات خود سازگار کرده و جای شگفتی نیست که عنوان ایمن‌ترین خودروسازی در بریتانیا را کسب کند. از طرفی این خودروساز در سال ۲۰۰۸ ادعای جسورانه‌ای را مطرح کرد که تحقق آن می‌تواند یکی از رویاهای همیشگی مردم در دنیای خودرو و رانندگی باشد. ولوو ادعا کرده است که پس از سال ۲۰۲۰ هیچ فردی در حین رانندگی با محصولات این خودروسازی کشته نخواهد شد و قدم‌های این خودروسازی حکایت از نزدیک شدنش به اهداف این مسیر دارد.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است