آسمان برای گرفتن ماه تله نمی گذارد، آزادی خود ماه است كه او را پایبند می كند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
خانه » معرفی خودرو » معرفی ۱۰ خودرو چهار ستاره کیفی ساخت ایران +عکس
معرفی ۱۰ خودرو چهار ستاره کیفی ساخت ایران +عکس

معرفی ۱۰ خودرو چهار ستاره کیفی ساخت ایران +عکس

در تمامی کشور های جهان مشتریان برای بررسی میزان کیفیت خودرو به گزارش های نهاد ها و سازمان های مستقل که  محصولات موجود در بازار مورد ارزیابی قرار می دهند اتکا کرده و این گزارش ها  در تصمیم گیری مشتریان تاثیر بسزایی دارد. برای مثال می توان به موسسه پیشتاز این موضوع ،جی دی پاور اشاره کرد که گزارش این شرکت برای خودروسازان و خریداران بسیار حائز اهمیت است. اما در کشور ما موسسات پیشرفته بین الملی حضور نداشته و این وظیفه از سوی وزارت صنعت و معدن به عهده شرکت خصوصی بازرسی کیفیت و استاندارد ایران سپرده شده است.

معیار های این شرکت برای بررسی میزان کیفیت خودروهای تولید داخل بررسی مواردی چون پیشرانه ،سیستم تعلیق ،کیفیت رنگ ،تزئینات داخلی و خارجی و صدای های غیر عادی در خطوط تولید می باشد.  هرچند این روش نسبت به ارزیابی از خریداران و شمارش عیوب خودروهای فروخته شده در بازه‌های زمانی خاص از قابلیت اعتماد پایین‌تری برخوردار است اما به هر جهت می‌توان تا حدود زیادی همین ارزیابی را نیز به عنوان مرجع پذیرفت و از آن برای تشخیص میزان کیفیت محصولات خودرویی داخلی استفاده کرد.

در گزارش نهایی این شرکت خودرو ها بر اساس کیفت تولید از ۱ تا ۵ ستاره را دریافت می کنند ، اما مشخص نیست که ستاره دریافتی بر اساس کدام حسن قوت خودرو بوده و یا ستاره کسر شده به دلیل کدامین عیب بوده است.این موضوع از آن جهت مورد اهمیت واقع شده که مشتریان نمی داند مشکل عدم ستاره دریافت ستاره در چه حد بوده و در چه بازه زمانی این عیوب باعث ایجاد هزینه تعمییرات می گردد.اما در نهایت همین گزارش ناقص هم می تواند تکیه گاهی برای خریداران ایرانی محسوب گردد.

در آخرین ارزیابی انجام شده توسط این شرکت که مربوط به اسفند ماه ۹۶ می باشد ۱۰ خودروی سواری توانستند حداکثر ۴ ستاره ایمنی را دریافت که هر چند برخی از این موارد پیشرفتی را داشته اند اما متاسفانه تاکنون هیچ محصول تولیدی داخل نتواسته است ۵ ستاره کیفی را این شرکت دریافت کند و این در حالی است که محصولات روز دنیا نظیر هیوندای i20 و پژو ۲۰۰۸ هم نیز جزو همین موارد بوده اند.

در ذیل می توانید با ۱۰ خودروی چهار ستاره کیفی کشور آشنا شوید

 خودروهای 4 ستاره در ایران  ارزیابی کیفیت خودروهای داخلی  باکیفیت ترین خودروها در ایران  بهترین ماشین ایرانی چیست؟  آموزش و راهنمای خرید خودرو  مجله خودرو  کیفیت پژو 2008  کیفیت کیا سراتو  سازمان استاندارد ایران

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است