کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
خانه » آموزش مکانیک خودرو » نکات مهمی که باید درباره ترمز دستی بدانید
نکات مهمی که باید درباره ترمز دستی بدانید

نکات مهمی که باید درباره ترمز دستی بدانید

 استفاده از ترمز دستی بسیار ساده است اما نکاتی درباره آن وجود دارد که رعایت کردن آن لازم است:

گاهی اوقات دستی را بیش از حد بالا می‌کشیم و هنگام پایین دادن آن با مشکل مواجه می‌شویم. در این موارد ابتدا باید ترمز دستی را کمی به سمت بالا بکشیم سپس دکمه ترمز دستی را فشار دهیم. با این کار ترمز دستی به راحتی پایین می‌رود.
در برخی موارد به اشتباه ترمز دستی را به صورت کامل پایین نمی‌دهیم که این امر طولانی مدت موجب آسیب رسیدن جدی به آن و همچنین افزایش مصرف سوخت می‌شود.

 نکات فنی و کاربردی  دانستنی های فنی خودرو  آموزش رگلاژ ترمز دستی  تعمیر و نگهداری خودرو  ترمز اضطراری  افزایش عمر قطعات خودرو  نحوه صحیح کشیدن ترمز دستی  نام دیگر ترمز دستی

اگر برای مدت طولانی از ترمز دستی استفاده نکنیم ممکن است در برخی موارد گیر کند. بنابراین توصیه می‌شود که هر چند وقت یک بار ترمز دستی خودرو را غیر فعال و دوباره فعال کنید تا از این امر جلوگیری کند.

به ترمز دستی، ترمز اضطراری هم گفته می‌شود. در موقعی که برای نگه داشتن خودرو تنها نیروی ترمز‌ها کافی نیست، می‌توان از ترمز دستی استفاده کرد اما نکته این است که حتما اول باید ترمز دستی را بکشیم و بعد از آن پا را بر روی ترمز بگذاریم. در غیر این صورت تعادل خودرو از دست می‌رود.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است