گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » معرفی خودرو » با بودجه‌ ۲۷ میلیون تومان ، کدام خودروها را می توانیم بخریم ؟
با بودجه‌ ۲۷ میلیون تومان ، کدام خودروها را می توانیم بخریم ؟

با بودجه‌ ۲۷ میلیون تومان ، کدام خودروها را می توانیم بخریم ؟

همانگونه که مطلع هستید، بازار خودرویی ایران یکی از آشفته ترین بازارها در حوزه خودرو در جهان بوده و همه روز دچار تغییر و تحولات است. پیرامون همین موضوع، با توجه به قدرت خرید کم خریداران و کیفیت پایین خودروها، در این بررسی قصد داریم با نگاهی به مدل‌های مختلف موجود در بازار داخلی کشور، اتومبیل‌هایی که با بودجه‌ای تا سقف ۲۷ میلیون تومان را در نمونه‌های صفرکیلومتر و کارکرده می‌توان تهیه نمود را بررسی و بهترین خودرو برای خرید در این رنج قیمتی را معرفی کنیم.

قیمت خودروهای دست دوم قیمت ریو دست دوم قیمت سمند دست دوم قیمت پژو 206 کارکرده با پولم چه ماشینی بخرم قیمت پرتون جنتو قیمت پراید 131 قیمت پراید 132 با 30 میلیون چه ماشین خارجی بخرم

همواره خودروهای ارزان قیمت و اقتصادی یکی از مهم‌ترین کلا‌س‌ها در خرید اتومبیل مابین خریداران در سطح جهانی هستند و در این میان، مدل های کم استهلاک و با هزینه پایین نگهداری از اولویت بیشتری به هنگام خرید برخوردار می‌باشند. در همین رابطه، بازار خودرویی ایران نیز از این مسئله مستثنا نبوده و به‌دلیل قدرت خرید پایین مشتریان ایرانی و انتخاب محدود مابین مدل‌های موجود، خریداران به ناچار میبایست با توجه به هزینه‌های نگهداری خودروهای سواری در ایران، به سراغ مدل‌های ارزان قیمت و اقتصادی روند.

۱- پراید ۱۳۱ SE (گروه خودروسازی سایپا)

یکی از خودروهایی که می‌توان در رنج قیمتی ۲۷ میلیون تومان در نمونه صفرکیلومتر خریداری نمود، پراید ۱۳۱ SE نام دارد. این خودرو دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۸ سوپاپ با حجمی برابر با ۱۳۲۳ سی‌سی بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۶۵ اسب بخار و گشتاوری برابر ۱۰۳ نیوتن متر است و این قدرت تولید شده توسط یک گیربکس ۵ سرعته دستی به چرخ‌های جلو منتتقل می‌شود. همچنین، شتاب صفر تا صد پراید ۱۳۱ SE برابر با ۱۵ ثانیه و حداکثر سرعت آن در حدود ۱۷۸ کیلومتر در ساعت است. (لازم به یادآوریست که پراید ۱۳۱ SE در هر صدکیلومتر مسیر جاده‌ای به صورت ترکیبی، مصرف سوختی برابر با ۷.۰ لیتر بنزین را دارا بوده و استاندارد آلایندگی آن یورو۴ اعلام شده است) قیمت این خودرو در حال حاضر با مدل سختاری ۱۳۹۷ برابر با ۲۲ میلون و ۵۰۰ هزار تومان است

۲- پراید ۱۱۱ SE (گروه خودروسازی سایپا)

در واقع پراید ۱۱۱ نمونه هاچبک پراید صندوق دار (۱۳۲) است. این خودرو از همان پیشرانه مرسوم چهار سیلندر ۸ سپاپ با حجمی برابر با ۱۳۲۳ سیسی سود میبرد که با توجه به برخی بروز رسانی های اینجاد شده در این موتور، قدرت تولیدی آن به ۶۹ اسب بخار و گشتاور آن به ۱۰۸ نیوتن متر افزایش یافته است و همانند پراید ۱۳۱ SE، این خودرو نیز از یک گیربکس ۵ سرعته دستی برای انتقال نیرو سود می‌برد. (لازم به یاداوریست که پراید ۱۱۱ SE در هر صدکیلومتر مسیر جاده‌ای به صورت ترکیبی، مصرف سوختی برابر با ۶.۸ لیتر بنزین را دارا بوده و استاندارد آلایندگی آن یورو۴ اعلام شده است) قیمت این خودرو در حال حاضر با مدل ساختاری ۱۳۹۷ برابر با ۲۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

۳- تیبا EX صندوق دار (گروه خودروسازی سایپا)

تیبا صندوق دار را می توان جانشین پراید در اوایل سال ۱۳۹۰ نام نهاد. اما پس از مدتی به دلیل عدم موفقیت این خودرو نسبت به پراید، نام جانشین از روی این خودرو برداشته شد. پیرامون همین موضوع، تیبا صندوق دار دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۸ سوپاپ با حجمی برابر با ۱۴۹۷ سی‌سی بوده که قدرت تولید توسط این موتور برابر با ۸۰ اسب بخار و گشتاور آن برابر با ۱۲۶ نیوتن متر است و این قدرت تولید شده توسط یک گیربکس ۵ سرعته دستی، به چرخ های جلو خودرو انتقال می‌یابد. (لازم به یاداوریست که تیبا صندوق دار در هر صدکیلومتر مسیر جاده‌ای به صورت ترکیبی، مصرف سوختی برابر با ۷.۲ لیتر بنزین را دارا بوده و استاندارد آلایندگی آن یورو۴ اعلام شده است) قیمت این خودرو در حال حاضر با مدل ساختاری ۱۳۹۷ برابر با ۲۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

حال نوبت به خودروهایی می‌رسد که می‌توان با بودجه‌ای تا سقف ۲۷ میلیون تومان، نمونه‌های دسته دوم و کارکرده آن‌ها را در بازار خودرویی ایران تهیه نمود که توجه شما عزیزان را به ادامه این مطلب جلب می‌کنیم.

۱- پروتن GEN 2 ( شرکت زاگرس خودرو)

به جرات میتوان گفت که یکی از باکیفیت ترین خودروهای کارکرده در رده زیر ۲۷ میلیون تومان، درحال حاضر پروتن GEN 2 نام دارد. این خودرو در مدل‌های ۲۰۰۷ خود در بهترین وضیعت ظاهری و موتوری و موادر جانبی همچون بیمه نامه، شیوه نگهداری و کارکردی زیر ۱۷۰ هزار کیلومتر، قیمتی برابر با ۲۷ میلیون تومان را دارا می‌باشد. پیرامون همین مضووع، این مدل دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۱.۶ لیتر بوده که این موترو قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۱۰ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۴۸ نیوتن متر است که این قدرت تولید شده یک گیربکس ۵ سرعته دستی به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. (لازم به یاداوریست که پروتن جن ۲ در هر صدکیلومتر مسیر جاده‌ای به صورت ترکیبی، مصرف سوختی برابر با ۷.۶ لیتر بنزین را دارا بوده و استاندارد آلایندگی آن یورو۳ اعلام شده است)

 

۲- سمند LX EF7 ( گروه صنعتی ایران خودرو)

یکی دیگر از خودروهای کارکرده که می‌توان تا سقف بودجه‌ای برابر با ۲۷ میلیون تومان تهیه کرد، سمند LX EF7 نام دارد .پیرامون همین موضوع، با توجه به مبلغ مورد نظر می‌توان مدل ۱۳۹۳ این خودرو را در بهترین شرایط ظاهری و موتوری و موارد جانبی همچون بیمه نامه، شیوه نگهداری و کارکردی کمتر از ۷۵ هزار کیلومتر خریداری کرد. در همین رابطه، این خودرو دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۱.۷ لیتر با نام اختصاصی EF7 بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱.۴ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۳۶ نیوتن متر خواهد بود که این قدرت تولید شده توسط یک گیربکس ۵ سرعته دستی به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. (لازم به یاداوریست که سمند EF7 در هر صدکیلومتر مسیر جاده‌ای به صورت ترکیبی، مصرف سوختی برابر با ۸.۰ لیتر بنزین را دارا بوده و استاندارد آلایندگی آن یورو۴ اعلام شده است)

 

۳- رانا LX ( گروه صنعتی ایران خودرو )

از دیگر خودروهایی که می‌توان با بودجه‌ای تا سقف ۲۷ میلیون تومان تهیه نمود، رانا LX نام دارد. در همین رابطه، خودرو مورد نظر با توجه به مبلغ اعلامی، مدل ۱۳۶۷ این خودرو با کارکردی کمتر از ۸۰ هزار کیلومتر بوده که در بهترین شرایط فنی و ظاهری به سر می‌برد و دارای بیمه نامه‌ای بلند مدت ( بیش از ۸ ماه) است. پیرامون همین موضوع، در رابطه با مشخصات فنی این خودر ومیتوان بدین صورت گفت که رانا LX دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۱.۶ لیتر و نام اختصاصی TU5 (موتور پژو) بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۰۸ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۴۲ نیوتن متر است قدرت تولیدی توسط یک گیربکس ۵ سرعته دستی به چرخ های جلو منتقل می‌شود. (لازم به یاداوریست که رانا LX در هر صدکیلومتر مسیر جاده‌ای به صورت ترکیبی، مصرف سوختی برابر با ۶.۸ لیتر بنزین را دارا بوده و استاندارد آلایندگی آن یورو۴ اعلام شده است)

 

۴- کیا ریو (گروه خودروسازی سایپا)

به جرات میتوان گفت که یکی از بهترین انتخاب‌ها با توجه به سقف بودجه‌ای برابر با ۲۷ میلوین تومان در خودروهای دسته دوم، قطعا کیا ریو است. در همین رابطه، با مبلغ مورد نظر می‌توان یک دستگاه کیا ریو با مدل ساختاری ۱۳۸۹ را با کارکردی کمتر از ۷۵ هزار کیلومتر و در بهترین شرایط ظاهری و فنی تهیه نمود که این خودرو دارای بیمه نامه‌ای به مدت ۹ ماه است. پیرامون همین موضوع، این خودرو دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۱.۵ لیتر بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۹۶ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۳۵ اسب بخار است که این قدرت تولید شده توسط یک گیربکس ۵ سرعته دستی به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. (لازم به یاداوریست که ریو در هر صدکیلومتر مسیر جاده‌ای به صورت ترکیبی، مصرف سوختی برابر با ۶.۹ لیتر بنزین را دارا بوده و استاندارد آلایندگی آن یورو۳ اعلام شده است)

 

۵- رنو تندر ۹۰ ( گروه صنعتی ایران خودرو )

یکی دیگر از خودروهایی که جز بهترین انتخاب‌ها با توجه به بودجه مورد نظر محسوب می‌شود، رنو تندر نود نام دارد. در همین رابطه، با مبلغی برابر با ۲۷ میلیون تومان می‌توان مدل E2 تندر ۹۰ را با سال ساختاری ۱۳۸۸ و کارکردی کمتر از ۱۲۰ هزار کیلومتر را در بهترین شرایط فنی و ظاهری خریداری کرد. پیرامون همین موضوع، رنو تندر ۹۰ دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۱.۶ لیتر بوده که این موترو قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۰۵ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۴۰ نیوتن متر است و این قدرت تولید شده توسط یک گیربکس ۵ سرعته دستی به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. (لازم به یاداوریست که تندر ۹۰ در هر صدکیلومتر مسیر جاده‌ای به صورت ترکیبی، مصرف سوختی برابر با ۷.۹ لیتر بنزین را دارا بوده و استاندارد آلایندگی آن یورو۴ اعلام شده است)

 

۶- پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ( گروه صنعتی ایران خودرو )

از دیگر خودروهایی که می‌توان با سقف بودجه‌ای برابر با ۲۷ میلیون تومان در نمونه‌های دسته دوم تهیه نمود، ۲۰۶ تیپ ۵ نام دارد. در همین رابطه، با توجه به مبلغ مورد نظر، می‌توان این خودرو را با مدل ساختاری ۱۳۹۲ و با کارکردی کمتر از ۶۵ هزار کیلومتر در بهترین شرایط ظاهری و فنی خریداری کرد، همچنین خودرو مذکور دارای بیمه نامه‌ای به مدت ۱۰ ماه است. پیرامون همین موضوع، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۱.۶ لیتر با نام TU5 بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۱۰ اسب بخار و گشتاروی برابر با ۱۴۲ نیوتن متر است و این قدرت تولید شده توسط یک گیربکس ۵ سرعته دستی به چرخ های جلو متقل می‌شود. (لازم به یاداوریست که پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در هر صدکیلومتر مسیر جاده‌ای به صورت ترکیبی، مصرف سوختی برابر با ۶.۷ لیتر بنزین را دارا بوده و استاندارد آلایندگی آن یورو۴ اعلام شده است)

 

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است