اگر صخره در مسیر رود نبود ،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
خانه » آخرین اخبار » گرانترین عوارضی آزادراه کشور کجاست؟
گرانترین عوارضی آزادراه کشور کجاست؟

گرانترین عوارضی آزادراه کشور کجاست؟

از آزادراه خرم‌زال به لحاظ نرخ عوارض دریافتی خودروها به‌عنوان گران‌ترین آزادراه کشور یاد می‌شود و ۲۲ اردیبهشت ماه نیز عوارض آن در سال جاری افزایش پیدا کرده است.

وضعیت آزاد راه خرم آباد پل زال پل زال کجاست نقشه آزادراه خرم آباد پل زال جاده اندیمشک خرم آباد فاصله پل زال تا اندیمشک اطلاعات عمومی دانستنی های جالب عوارض آزادراه خرم آباد پل زال پرداخت عوارض بزرگراه ها جریمه ردشدن از عوارضی خبرهای گوناگون
عوارض دریافتی از خودروهای سواری از ۱۲به ۱۵ هزار تومان، وانت از ۲۵ به ۳۰ هزار تومان، خاور از ۲۸ به ۳۰ هزار تومان، اتوبوس دو محور از ۳۲ به ۳۵ هزار تومان، تریلی از ۵۰ به ۵۵ هزار تومان، مینی‌بوس از ۲۵ به ۳۰ هزار تومان و کامیون سه محور از ۳۸ به ۴۵ هزار تومان افزایش یافته است. همچنین نرخ عوارض تانکر نیز تا پیش از ابلاغیه جدید مشابه نرخ تریلی بود که به تازگی ۶۰ هزار تومان اعلام شده است.

مصطفی ملکی صادقی، معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان‌ در این باره گفت: ‌افزایش عوارض در آزادراه خرم‌آباد- پل زال باعث بیشتر شدن تردد به سمت محور قدیم خرم‌آباد- پلدختر- پل زال می‌شود که بدون شک این موضوع کاهش ایمنی و افزایش تلفات جاده‌ای را در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: از سال ۸۹ که این آزادراه افتتاح شده تأثیر زیادی در کاهش تلفات جاده‌ای داشته و با افزایش عوارض شاید خیلی‌ها از این محور استفاده نکنند.

ملکی صادقی یادآور شد: با توجه به قرابت فرهنگی که بین استان ما و شهرستان اندیمشک وجود دارد، تردد در این آزادراه زیاد است و مطمئناً خیلی‌ها توانایی پرداخت این عوارض را ندارند.

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان‌ تصریح کرد: از نظر بحث حمل و نقل عمومی، رانندگان سواری و مینی‌بوس نمی‌توانند این مبلغ افزایش عوارض را از مسافران بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: افزایش ایمنی، ایجاد رغبت و افزایش کیفیت حمل و نقل عمومی از وظایف ما هستند که متأسفانه این مسائل در معرض خطر قرار گرفته است.

منبع :ایسنا

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است