هر روز، روزي است كه هست و هرگز در جهان روزهاي هم شكلي وجود نداشته است.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
خانه » اخبار مهم » تاثیر خروج آمریکا از برجام بر تعرفه خودروهای وارداتی
تاثیر خروج آمریکا از برجام بر تعرفه خودروهای وارداتی

تاثیر خروج آمریکا از برجام بر تعرفه خودروهای وارداتی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح ساماندهی بازار خودرو و افزایش قیمت خودرو ، اظهار داشت : در طرح مذکور تعدیل افزایش قیمت خودرو مورد بررسی قرار می گیرد همچنین طرح کاهش تعرفه خودروهای وارداتی نیز بررسی خواهد شد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح ساماندهی بازار خودرو و افزایش قیمت خودرو ، اظهار داشت : در طرح مذکور تعدیل افزایش قیمت خودرو مورد بررسی قرار می گیرد همچنین طرح کاهش تعرفه خودروهای وارداتی نیز بررسی خواهد شد.

اخبار مهم نتایج برجام برای ایران خروج آمریکا از برجام تعرفه واردات خودرو قرارداد پژو سیتروئن با ایران قیمت خودروهای وارداتی زمان خروج آمریکا از برجام عواقب خروج آمریکا از برجام

عبدالله رضیان در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرخودرو با اشاره به افزایش قیمت ارز و تاثیر آن بر افزایش قیمت خودرو گفت : افزایش قیمت ارز بازار خودروهای وارداتی را با مشکل مواجه کرده است و در این شرایط تعدیل تعرفه ها تا حدودی منطقی به نظر می رسد.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود : در شرایط قبلی چون از یک سو بنا بر حمایت از تولیدات داخلی و از سوی دیگر در قراردادهایی که با شرکت های خارجی منعقد شده بود قرار بر مشارکت با پلتفرم های مدل بالای ۲۰۱۱ بود ، تعرفه ای که تعیین شده بود مناسب به نظر می رسید اما در حال حاضر و با توجه به خروج آمریکا از برجام و مشکلاتی که ممکن است در قراردادهای خارجی پیش آید باید با توجه بیشتری به تعیین تعرفه ها پرداخت.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد : خروج آمریکا از برجام موجب می شود که بازار خودروهای چینی در ایران داغ تر شود و خودروسازان داخلی نیز چنانچه بتوانند تیراژ تولید را افزایش دهند ، به علت پایین بودن کیفیت خودروهای چینی ، می توانند تعادل بازار را حفظ نمایند.

وی در ادامه افزود : البته قابل ذکر است که خودروهای وارداتی فقط ۷ درصد خودروهای مصرفی کشور را شامل می شوند ، که رقم بزرگی نیست ، اما در حال حاضر با خروج آمریکا از برجام شرایط بسیار پیچیده شده است و نیاز است که تعرفه ها تعدیل شوند تا فشار زیادی به مصرف کننده وارد نشود.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی در خصوص پلتفرم ملی اذعان داشت : در دیداری که از شرکت های خودروسازی داشتیم خودروسازان ابراز داشتند که برای افزایش تحقیق و توسعه نیاز به سرمایه و کمک های مالی دارند و باید با اهمیت به مباحث پژوهشی و توسعه پلتفرم ها موجبات تولید خودرو با کیفیت را ایجاد کرد و در این زمینه می توان از بخش خصوصی نیز کمک گرفت.

وی افزود : قطعه سازان و تولیدکنندگان داخلی در تولید موتور ظرفیت های بسیار خوبی فراهم کرده اند و در مواردی تولیدات داخلی صادر هم می شوند.

رضیان خاطر نشان کرد : چنانچه روی پلتفرم ملی کار اصولی صورت گیرد ، می توان شرایط را به گونه ای تغییر داد که با افزایش کیفیت ، مصرف کنندگان به استفاده از تولیدات داخلی تمایل بیشتری داشته باشند ؛ البته قطعه سازان در حال رفع نواقص هستند و شواهد نشان می دهد که می توان به قطعه سازان داخلی اعتماد کرد.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است