کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
خانه » دانستنیها » ۱۵ روش تمیز کردن خودرو که تنها خودرو فروشان می دانند
۱۵ روش تمیز کردن خودرو که تنها خودرو فروشان می دانند

۱۵ روش تمیز کردن خودرو که تنها خودرو فروشان می دانند

تمیز کردن داشبورد ماشین ،تمیز کردن لاستیک ماشین ،تمیز کردن صندلی پارچه ای ماشین ،براق کردن رنگ ماشین ،تمیز کردن سقف ماشین ،مایع شستشوی ماشین ،شستن ماشین با شامپو ،نحوه شستن داخل ماشین

 تمیز کردن خودرو  تمیز کردن ماشین  تمیز کردن داشبورد ماشین  تمیز کردن لاستیک ماشین  براق کردن رنگ ماشین  مایع شستشوی ماشین  نحوه شستن داخل ماشین  بهترین کارواش تهران  دانستنی های جالب  آموزش شستشوی کابین خودرو

بهترین روش برای تمیز کردن خودرو چیست؟ شستشو، تمیز کردن و براق نمودن خودرو رازهایی دارد که از آن آگاه نیستید.
۱۵ اسرار تمیز کردن خودرو حرفه ای ها

حتما این سوال برای شما هم پیش آمده است که چطور خودروهای داخل نمایشگاه ماشین همیشه برق می زنند و جور دیگری تمیز شده اند ، البته که این متفاوت بودن دلایلی دارد دلایلی که در غالب رازهای تمیز کردن اتومبیل در این بخش به آنها خواهیم پرداخت.

بهتری رازها برای تمیز و براق بودن خودروی ها

قبل از شستشو آب بریزید

اگر از ابتدا با آب و کف شروع به شستن ماشین کنید ، تنها گرد و خاک نشسته برروی سطح ماشین را میتوانید بشویید خودرو فروشان حرفه ای ،همیشه با یک شستشوی آب تمیز شروع می کنند وتا آنجایی که میتوانند خاک و کثیفی روی ماشین را با آب می شویند.

از صابون مناسب استفاده کنید:

مایع ظرفشویی، بیشترین خواهان را در انتخاب دارد اما این درست نیست مواد شوینده موجود در مایع ظرفشویی ،بسیار سخت هستند این کار باعث می شود روغن های مهم از رنگ ماشین شما بیرون برود و عملا طول رنگ ماشین شما را کوتاه می کند.

روش های عالی برای شستشو خودرو ها

اسفنج را فراموش کنید:

از یک دستکش میکروفیبری استفاده کنید اسفنج ها، در پرز های بزرگ خود، خاک و کثیفی را جذب می کنند ؛ شما می توانید آن را بیرون بکشید، اما خاک ریزه ها باقی می مانند. هنگامی که دراین حالت ،به شستشو ادامه می دهید ، مانند این است که بدنه ی ماشین خودرا با سمباده بشویید خودرو فروشان ، با استفاده از یک دستکش میکروفیبری ماشین استفاده میکنند ، زیرا شن ریزه ها به او جذب نمیشوند.

از دو سطل استفاده کنید:

یکی برای آب صابون تمیز و یکی برای آب شستشو بعد از هر پاک کردن، دستکش میکروفیبری کثیف خود را در سطل آب شستشو داده و شن ریزه های آن را جداکنید .سپس آن را در آب صابون بشویید، تاجایی که کاملا تمیز شود قبل از اینکه به طرف دیگر ماشین حرکت کنید، آب شستشوی کثیف شده را خالی کنید و آب تمیز را دوباره پر کنید این باعث می شود آب صابون تمیز بماند.

بی خیال لنگ شوید ؛

با یک دستکش میکروفیبری خشک کنید لنگ ها ،آب روی ماشین را خشک میکنند ، اما ذرات ریز شن و ماسه ی باقی مانده را نه تنها جذب نمیکنند ، بلکه به خورد رنگ ماشین می دهند اما از سوی دیگر، دستکش میکروفیبری ، ذرات را جمع آوری می کند دستکش میکروفیبری را، در آب تمیز بشویید تا ذرات ریز شن وماسه از آن جدا شوند سپس دوباره به خشک کردن ادامه دهید.

استفاده از لنگ را فراموش کنید

آموزش پولیش رنگ خودرو ، آموزش پولیش به صورت دستی ، انواع پولیش خودرو ، نحوه پولیش زدن خودرو ، آموزش پولیش کردن خودرو ، پولیش ماشین چیست؟ ، مراحل استفاده از پولیش ، معایب پولیش چیست ، پولیش مناسب خودرو ، آموزش واکس زدن خودرو ، تفاوت واکس با پولیش ، هزینه پولیش ماشین ، پولیش ماشین با دستگاه ، پولیش رنگ و بدنه پراید ، پولیش رنگ و بدنه پژو ، پولیش رنگ و بدنه سمند

خراش های جزئی را قبل از پرداخت و پولیش کاری ، ازبین ببرید؛

این مرحله ای است، که فروشندگان غیرحرفه ای را از نمایندگان حرفه ای جدا می کند پولیش کاری، سبب افزایش درخشندگی می شود، اما خراش ها را حذف نمی کند با این حال، اگر در ابتدا با یک کیت حذف خراش و سپس پرداخت کاری کنید ، درخشش بیشتری خواهید یافت. پیدا کردن کیت های ضد خراش، در هر فروشگاه قطعات خودرو، آسان خواهد بود.

خراش های خودرو را قبل از استفاده کردن پولیش از بین ببرید

یک پولیش دو منظوره تهیه کنید:

خودرو فروشان آماتور ، همیشه از پولیش های دومنظوره استفاده میکنند این ابزار باور نکردنی را با یک بافر با سرعت بالا اشتباه نگیرید! بافر ها با سرعت بسیار بالاتری کار می کنند و می توانند رنگ را از روی سطح ماشین بسوزانند ، اگر شما در یک مکان بیش از حد باقی بمانید و یا بیش از حد فشار دهید ، ممکن است باعث سوختن رنگ درآن ناحیه شوید . دستگاه های پولیش متفاوت هستند آنها در سرعت های پایین همراه با نوسان کار می کنند. کسی میتواند بااین ابزار، ظرف چند دقیقه خودروی خود را پولیش کند پولیش کاری ، قبل از واکس نهایی، واقعا کارآمد خواهد بود ، بنابراین ارزش کار خود را پایین نیاورید.

براق شدن اتومبیل
حتما از پلیش برای براق شدن خودرو استفاده کنید
یکی دیگر از نکات جزئی از کار حرفه ای ها :

ابتدا پد را به پولیش آغشته کنی ، سپس پد را درجهت رنگ خودرو به بدنه بمالید ، این کار، از ریختن پولیش و یا جداشدن آن از بدنه ی خودروی شما جلوگیری میکند.

از موم مصنوعی استفاده کنید:

رول واکس های قدیمی برای ماشین های عتیقه ای عالی هستند اما آنها همان “خاصیت مرطوب” را به عنوان موم مصنوعی مدرن تولید نمیکنند و برای مدت طولانی اثرگذار باقی نمی مانند .آن چه که فروشگاه های قطعات خودرو به عنوان واکس به شما میفروشند ، درواقع همان موم رنگ باکیفیت بسیار بالاست که خود شما میتوانید با هزینه ی کمتری آن را بخرید یا درست کنید، به وسیله ی یک اسفنج مخصوص واکس ، بصورت تکه های کوچک ، بدنه ی خودرو را واکس کنید آثار و لکه های بجا مانده از واکس را بااستفاده از یک حوله ی میکرو فیبری تمیز کنید . درست حدس زدید ، این حوله های جادویی ، همه جا همراه این خودرو کارهای حرفه ای و غیر حرفه ای هستند.

با استفاده از حرکات دایره ای، آثار واکس و موم را پاک کنید ، همانطور که حوله واکس را به خود جذب میکند ، از قسمت های تمیز حوله استفاده کرده تا هنگامی که حوله به طور کامل پر از واکس می شود، که اکنون می توانید از حوله دوم استفاده کنید.

از بالا شروع کنید:

کارواش کار ها، معمولا با جارو کردن موکت کف خودرو شروع میکنند این فقط کثیفی را از داشبورد ، صندلی و پانل های درب بر روی موکت کف خودروی شما میریزد حرفه ای ها، از بالا شروع می کنند تا به موکت کف خودرو برسند هنگامی که به آنجا رسیدید ، با جارو ازآن پذیرایی کنید از یک برس مخصوص شستشوی خودور استفاده کرده و تمامی سوراخ سنبه ها و درز های داخل خودرو و همچنین داخل کنسول را با آن تمیز کنید و گرد وخاک و آشغال ها را از آن مناطق غیرقابل دسترسی خارج نمایید . دهانه ی مکش جارو برقی را نزدیک برس نگه داشته، تا در حین برس کاری ، جارو برقی ، گرد و غبار و آشغال هارا به خود جذب کند.

موکت کف را برس زده، سپس جارو بکشید

موکت کف خودرو ،علاقه ای به از دست دادن گردوغبار ندارد اگرفقط مشغول جارو کردن آن باشید ، زمان زیادی را تلف خواهید کرد .برای حذف خاک بیشتر،کارواش کاران از یک برس سفت برای جارو کردن استفاده میکنند، که همزمان با ماساژ دادن سطح موکت به پاکسازی آن کمک میکند شما بااین کار، ذرات خاک را به سطح می رانید و می توانید آنها را با جاروبرقی ، به راحتی جذب کنید .

موکت کف خودرو را جارو بزنید

از یک ماتیک غیر سیلیکونی مات و یک محافظ وینیل استفاده کنید

اسپری های حفاظتی داشبورد سیلیکونی یک لایه ی نرم و لطیف را روی داشبورد قرار می دهند ،که در واقع گرد و غبار بیشتری را جذب می کند، بنابراین شما باید آن را بیشتر تمیز کنید علاوه بر این، یک داشبورد براق بسیار بیشتر نور را به شیشه جلو اتومبیل شما منعکس می کند. این انعکاس می تواند بینایی شما را کاهش دهد، به ویژه در شب به همین دلیل است که متخصصان حرفه ای از محافظ های مات شده از سیلیکون استفاده می کنند آنها هنوز هم عالی عمل می کنند و نور خیره کننده را کاهش می دهند.

استفاده از اسپری ها برای تمیز کردن خودرو مناسب نیست

روغن کاری لولا ها و درب ها:

شما احتمالا هر زمانی که درب را تمیز کردید، نوار درزگیر درب را نیز پاک میکنید کاراواش کارها ، بااستفاده از یک اسپری سیلیکونی ، این قسمت ها را اسپری کرده و پاکسازی میکنند . شما نیز میتوانید این نواردرزگیر ها را اسپری کرده و سپس پاک کنید سیلیکون، از چسبیدن و کثیف شدن مجدد این نواردرزگیرها در تابستان و زمستان جلوگیری می کند.

شیشه ها، مرحله ی پایانیست:

اگر قبل از تمیز کردن داشبورد و دیگر قسمت های داخلی خودرو ، شیشه ها را ازداخل تمیز کرده اید ، شما مجددا نیاز دارید که این کار را تکرار کنید به همین دلیل است که کارواش کاران تمیز کردن شیشه ها را به مرحله ی پایانی اختصاص میدهند ؛ تمیز کردن شیشه ها ،در این مرحله در واقع ، شیشه هایی عاری از هرگونه کثیفی و لکه و حتی آثار اسپری هایی که برای پاکسازی استفاده کرده اید را به شما عرضه میدارد.

شیشه های خودرو را کاملا تمیز کنید

خدمات فنی خودرو دنیای خودرو مجله خودرو کارستان تعمیر و نگهداری خودرو دانستنی های جالب خودرو روش های تشخیص رنگ خودرو آموزش رانندگی خودرو مراکز آموزش مکانیکی تهران اصول نگهداری از خودرو از بین بردن سولفاته باطری

با این ۱۰ روش دیگر به کارواش نمی روید!!

مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری

۱ – برای براق شدن اتومبیل، آن را با نرم‌ کننده مو دارای لانولین بشویید. با این روش، انگار اتومبیل خود را تازه واکس زده‌اید. ضمن آن که در هوای بارانی، باران به‌ راحتی از روی آن رد شده، کم‌تر لک خواهد شد.

۲ – شیشه جلوی ماشین را بعد از باران با نوشابه تمیز کنید. آمدن باران بعد از خشکی طولانی هوا، شیشه جلو اتومبیل را بسیار کثیف می‌کند. برای خلاص شدن از رگه‌ها و لکه‌ها، مقداری نوشابه روی شیشه بریزید و برای محافظت از رنگ کاپوت یک حوله در پایین شیشه پهن کنید. حباب‌های نوشابه جرم‌ها را پاک خواهد کرد. بعد از این مرحله، برای از بین بردن چسبندگی نوشابه و جلوگیری از جذب گرد و غبار، آن را از روی شیشه پاک کنید.

۳ – چراغ‌ های ماشین را با استفاده از شیشه‌ شور و یک جفت جوراب کهنه زنانه برق بیندازید.

۴ – شیشه‌های اتومبیل را با استفاده از دستمال مرطوب بچه تمیز کنید.

۵ – اگر برف پاک‌ کن کثیف باشد، به جای تمیز کردن شیشه، از خود رگه برجا می‌گذارد. ¼ پیمانه آمونیاک را با ۱ پیمانه آب سرد مخلوط کنید. به آرامی تیغه‌های لاستیکی برف‌پاک‌کن را بلند کنید و دو طرف پره‌ها را با یک پارچه نرم آغشته به محلول پاک و قبل از گذاشتن در جای خود با دستمال دیگر خشک کنید.

۶ – از محلول فوق برای تمیز کردن شیشه‌ها استفاده کنید. محلول را به همان ترتیب آماده کنید و داخل قوطی پلاستیکی در دار بریزید. به محض کثیف شدن شیشه‌ها، با یک اسفنج آن‌ را تمیز و با پارچه‌ای نرم خشک کنید.

۷ – ¼پیمانه جوش‌شیرین را داخل گالن آب بریزید و ¼ پیمانه مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. تا نزدیکی سطح گالن آب اضافه کنید. در آن را ببندید. خوب آن را تکان دهید و در جایی نگه دارید. موقع استفاده، ظرف را خوب تکان دهید و ۱ پیمانه از آن را داخل سطل آبی با گنجایش ۲ گالن بریزید. آب گرم اضافه کنید. خوب هم بزنید و از این محلول شوینده خانگی آماده استفاده کنید.

۸ – در بسیاری از جاده‌های خاکی روی ماسه و خاک، روغن می‌ریزند تا گرد و غبار کم‌تری پخش شود. برای پاک کردن این غبار روغنی از روی شیشه اتومبیل کافیست از خامه تارتار استفاده کنید. آن را روی شیشه ریخته سپس با آب و صابون تمیز و خشک کنید.

۹ – بعد از شستن اتومبیل، قبل از به حرکت درآورن آن، با استفاده از یک پارچه نرم آب اضافی را گرفته، بدنه ماشین را خشک کنید تا رگه‌های آب و لک روی ماشین باقی نماند.

۱۰ – شستن اتومبیل زمانی که بدنه آن داغ است مثلا بعد از رانندگی یا زمانی که در آفتاب بوده است، لکه یا رسوب بر جا می‌گذارد. هیچ‌گاه ماشین را این موقع تمیز نکنید.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است