ضعیف‌الاراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز عوض شود.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه » دانستنیها » چگونه شیشه های خودرو را برق بندازیم ؟
چگونه شیشه های خودرو را برق بندازیم ؟

چگونه شیشه های خودرو را برق بندازیم ؟

پاک کردن جرم شیشه ،از بین بردن چربی شیشه ماشین ،براق کردن شیشه ،طرز تهیه شیشه شور ماشین ،از بین بردن رسوب آب از روی شیشه ماشین ،تمیز کردن داشبورد ماشین ،تمیز کردن داخل ماشین ،ترکیبات شیشه شور ماشین

 نحوه تمیز کردن شیشه خودرو  آموزش شستن ماشین  پاک کردن حشرات از خودرو  پاک کردن داشبورد با سرکه  آموزش تمیز کردن خودرو  تمیز کردن فرمان خودرو  شستن موتور خودرو  آموزش نکات فنی خودرو  پاک کردن جرم شیشه  براق کردن شیشه

چگونه شیشه خودرو را بدون آسیب رساندن به آن شستشو دهیم؟

خودرو ها به دلیل قرار گیری در معرض آلودگی های محیط بیرون، نیازمند نظافت و شستشوی مستمر و منظم هستند. توجه نکردن به این امر در طولانی مدت، ظاهر خودرو را نا زیبا جلوه داده و از ارزش مادی آن می کاهد. شیشه های خودرو یکی از بخش های مهم این وسیله به حساب می آید که بیشتر در معرض دید افراد قرار دارد. برای تمیز نمودن این بخش از خودرو انتخاب روش مناسب بدون ایجاد آسیب و خش بر روی آن دارای اهمیت است. در این مقاله به طور ویژه به نحوه شستشوی شیشه از طریق روش های دستی و یا دستگاه کارواش اتوماتیک پرداخته می شود.

اهمیت شستشوی شیشه اتوموبیل

افراد همواره در تلاشند تا راه حل مناسبی برای شست و شوی ایمن شیشه های اتوموبیل پیدا کنند. شیشه تمیز و عاری از آلودگی، به زیبایی خودرو افزوده و موجب دید بهتر افراد در حین رانندگی می شود. انتخاب روش و تجهیزات مناسب جهت شستشوی این بخش از خودرو، علاوه بر تمیز نمودن آن، از لک شدن شیشه بعد از پایان عملیات جلوگیری می نماید. عدم ایجاد خط و خش بر روی شیشه دیگر مزیت انتخاب یک روش مناسب در این زمینه می باشد.

شست و شوی دستی شیشه خودرو

شستشوی شیشه خودرو بدون آسیب به آن نیازمند استفاده از مواد و روش مناسب می باشد. چشم پوشی کردن از هر کدام از این دو مورد، می تواند منجر به آسیب به شیشه یا اتلاف وقت شود. برای انجام عملیات شستشوی شیشه ماشین، انتخاب ابزار و تجهیزات در کنار نحوه بکار بردن آن ها مورد توجه است.

انتخاب ابزار و تجهیزات مناسب

نتیجه تصویری برای ‪cleaning your car windows girl‬‏

بدیهی است که بعلت تفاوت در جنس شیشه، از شیشه پاک کن های خانگی نمی توان جهت شستشوی شیشه اتوموبیل استفاده نمود. شیشه شور ماشین می بایست بدون الکل و آمونیاک باشد. استفاده از آمونیاک می تواند باعث ترک خوردن و تغییر رنگ شود. برای پاک کردن آلودگی ها از روی سطح شیشه، استفاده از دستمال های میکرو فیبر نتیجه بخش می باشد. هرگز از دستمال کاغذی یا روزنامه برای اینکار استفاده نکنید چراکه به ایجاد خش بر روی شیشه کمک خواهد کرد. بکارگیری دستمال های نرم میکرو فیبر با خاصیت الکترو استاتیک موجب از بین رفتن ذرات ریز می شود. استفاده از مواد شوینده یا حذف کننده روغن و چربی نیز برای از بین بردن ذرات باقی مانده و چسبنده کار ساز است. البته داشتن یک برنامه منظم جهت شست و شوی شیشه خودرو، می تواند موجب عدم نیاز به استفاده از مواد شوینده گردد.

انتخاب روش مناسب

نحوه استفاده از تجهیزات شستشوی شیشه، کمی مهم تر از انتخاب نوع آن ها می باشد. نکته اول در این زمینه، انتخاب محیطی است که شیشه می بایست تمیز شود. با توجه به اینکه نور آفتاب می تواند مواد شوینده را بخار نموده و سبب ایجاد لک بر روی سطح شوند، شستشوی شیشه در زیر نور آفتاب و حرارت بالا پیشنهاد نمی شود. استفاده از دو دستمال میکرو فیبر جداگانه برای اعمال مواد شوینده و از بین بردن آن و همچنین پهن کردن آن بر روی سطح شیشه در حین از بین بردن مواد شوینده برای افزایش فشار، در این زمینه دارای اهمیت است. به منظور بکارگیری صحیح دستمال در حین رفع مواد شوینده و آلودگی ها، آنرا از بالا به پایین بر روی شیشه اتوموبیل حرکت دهید.
برای جایگزین کردن دستمال کثیف شده، همیشه یک دستمال اضافی به همراه داشته باشید. برای شروع کار، شیشه ها را بالا بکشید و آن ها را به همراه شیشه های عقب و جلو و حتی آینه های بغل شستشو دهید. تمیز کردن بخش داخلی شیشه ها را نیز فراموش نکنید. برای جلوگیری از ایجاد لکه های آب، استفاده از یک دستمال جداگانه کاربردی است. البته اگر از آب مقطر برای شستشوی شیشه استفاده شود، هیچگونه لکی بر روی آن ایجاد نخواهد شد.

استفاده از کارواش اتوماتیک

کارواش اتوماتیک نسل جدیدی از تجهیزات شستشوی خودرو به حساب می آید که بدون دخالت دست و به صورت هوشمند، انواع وسایل نقلیه را شستشو می دهد. این دستگاه ها با بهره مندی از یک کنترل کننده، تمامی مراحل شستشو، پاشش فوم، برس زنی، آبکشی و خشک کردن را به ترتیب انجام می دهند. کارواش اتوماتیک برای تمیز نمودن شیشه عقب و جلو خودرو از برس افقی و برای شستشوی دیگر شیشه ها از برس های عمودی خود بهره می برد. پاشش آب، برس زنی و پاشش فوم و مواد شوینده و در نهایت خشک کردن شیشه، توسط این دستگاه شستشوی ماشین انجام می شود. با توجه به مجهز بودن کارواش های اتوماتیک به سنسور تشخیص موقعیت خودرو نیز، آسیبی به شیشه خودرو وارد نمی شود.

تصویر مرتبط

۱- نرم کننده مو برای برق انداختن ماشین

ماشین خود را با نرم کننده مویی که لانولین دارد بشویید. این ماده باعث درخشش زیاد بدنه خودرو می شود و جالب اینجاست که باران را دفع می کند و آب باران روی آن لکه ایجاد نمی کند.

۲- پاک کردن شیشه جلوی ماشین با نوشابه

وقتی باران شدید می بارد، شیشه ی جلوی ماشین به یک درد سر واقعی تبدیل می شود. برای شستن و تمیز کردن لکه های این شیشه می توانید از نوشابه مشکی کمک بگیرید. برای اینکه رنگ کابوت از بین نرود. یک حوله بین مرز کاپوت و شیشه قرار دهیدتا نوشابه پایین نرود. حباب های نوشابه باعث از بین رفتن میکروب ها می شود. پس از این کار نیز به طور کامل نوشابه چسبناک را از روی شیشه پاک کنید در غیر این صورت گرد و غبار و آلودگی ها بسیار سریع تر از پیش روی شیشه جا خوش می کنند.بعد از باران لاستیک ها و پوشش های اطراف شیشه های اتومبیل کثیف و پرلک می شوند. این لک ها را با نوشابه بشویید.مقداری نوشابه روی دستمال بریزید و روی لاستیک ها بکشید، حواستان باشد نوشابه روی بدنه ماشین نریزدچون رنگ آن را از بین می برد. نتیجه ، بی نظیر است و لاستیک های حاشیه شیشه ها برق می زنند.

۳- مخزن شیشه شور اتومبیل

مخزن شیشه شور اتومبیل را با مخلوطی از الکل و مایع ظرفشویی پر کنید تا موقع باران ، شیشه ها گلی و پر لک نشوند. ۴ پیمانه الکل و ۲ قاشق چایخوری مایع ظرفشویی ترکیب ایده آلی است.

۴- شست و شوی چراغ های ماشین

با مایع تمیزکننده شیشه و جوراب پلاستیکی چراغ های جلوی خودرو را تمیز و امنیت خود را تضمین کنید.

۵- پاک کردن شیشه در یک مرحله

شیشه های اتومبیل را با دستمال های مرطوب آرایشی تمیز کنید. نتیجه بی نظیر و باور نکردنی است که به دست آوردن چنین تمیزی ،آنقدر ساده باشد. هم چنین با حوله خشک کن کودکان که نرم و لطیف است شیشه های اتومبیل را به راحتی تمیز کنید.

۶- شما نمی توانید باران ناگهانی را پیش بینی کنید

یک چهارم فنجان آمونیاک خانگی را با یک لیتر آب مخلوط کنید و در یک بطری پلاستیکی بریزید و در اتومبیل نگه دارید. به محض بارش باران و لک شدن شیشه های ماشین محتوی این بطری را روی شیشه ها بریزید و با دستمال کاغذی پاک کنید.

۷- یک چهارم پیمانه جوش شیرین

یک چهارم پیمانه جوش شیرین را با یک چهارم پیمانه مایع ظرفشویی در گالن یک لیتری بریزید و در مقدار متناسبی آب حل کنید. در گالن را ببندید. وقتی زمان شستشوی اتومبیل رسید گالن را خوب تکان دهید و به آن ۲ لیتر آب اضافه کنید. اتومبیل تان را با این محلول بشویید و از درخشندگی بدنه اش لذت ببرید.

۸- دوده ها ، روغن های چرب

گاهی دوده ها ،روغن های چرب که از رفت و آمد به پمپ بنزین و مکانیکی روی بدنه اتومبیل مانده ، لکه های چرب و پرزحمتی را می سازند. این لکه ها معمولا خشک نمی شوند اما پاک کردن آن ها با یک دستمال خشک هم راه حل خوبی نیست ، چون آثارش باقی می ماند و به مرور رنگ بدنه را کدر می کنند بنابراین با یک دستمال لکه را پاک کنید و بعد با آب و صابون آن را دقیق بشویید تا رنگ اتومبیل کدر نشود.

۹- تمیز کردن برف پاک کن ها

اگر لبه های برف پاک کن شیشه اتومبیل کثیف شود به جای تمیز کردن شیشه باعث آلودگی بیشتر آن می شوند. برای تمیز کردن ان ها ۱/۴ پیمانه آمونیاک خانگی را در یک چهارم پیمانه آب سرد حل کنید. خیلی آرام لبه های برف پاک کن را بلند کنید و هر دو طف آن را با دستمال حوله ای یا پارچه نرم به این محلول آغشته کنید. سپس آن ها را با یک پارچه خشک و تمیز پاک کنید و دوباره سرجایشان قرار دهید.

۱۰- برق انداختن شیشه جلو

۱/۴ پیمانه امونیاک خانگی را در یک چهارم پیمانه آب سرد حل کنید، آن را داخل بطری پلاستیکی که درب محکمی دارد بریزید. آن را برای پاک کردن شیشه ها و پنجره های اتومبیل در ماشین نگه دارید. هر زمان که شیشه ها آلوده شدند، محلول را روی اسفنج بریزید و پنجره را پاک کنید سپس با دستمال خشک و نرم آن را خشک کنید.

۱۱- جوش شیرین پاک کننده خودرو

۱/۴ پیمانه جوش شیرین را درون یک گالن بریزید، سپس ۱/۴ پیمانه مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید و گالن را لب به لب پر آب کنید. در گالن را ببندید و حسابی به هم بزنید و ان را برای استفاده های بعدی نگه دارید. هنگام شست و شو خودرو گالن را به خوبی هم بزنید و یک پیمانه از ان را با دو گالن آب گرم ترکیب کنید. و سپس از آن برای تمیز کردن بدنه خودرو استفاده کنید.

۱۲- پاک کردن گل ماشین

در مکان های که گل و لای زیاد وجود دارد شیشه و بدنه ماشین چرب و کثیف می شود. برای برطرف کردن این آلودگی ها از کرم پتاسیم بی تارترات برای شیشه جلوی اتومبیل استفاده کنید. سپس شیشه را با آب و صابون رقیق بشویید و سپس به خوبی آبکشی و خشک کنید.

۱۳- بدون آبکشی و واکس

یک پیمانه نفت سفید را داخل سطلی با گنجایش ۳ گالن آب بریزید و با اسفنج این محلول را روی بدنه ماشین بکشید. با این محلول نیازی نیست پیش از شست و شو اتومبیل را خیس کنید یا حتی پس از آن نیز به آبکشی یا واکس زدن ماشین نیازی نیست. پس از این کار هر باری که باران ببارد، دانه های باران از روی سطح بدنه لیز می خورند و باعث کثیفی آن نمی شوند.

۱۴- مراقب گرما باشید

اتومبیل خود را زمانی که داغ است – یعنی درست پس از راندن اتومبیل که هنوز خنک نشده است یا هنگامی که مستقیم زیر نور آفتاب قرار دارد و بدنه آن حسابی گرم است – نشویید زیرا رد اسفنج روی آن می ماند و آلودگی رو یان رسوب می کند.

۱۵- اجازه ندهید خودش خشک شود

اگر اجازه دهید اتومبیل خودش در معرض هوا خشک شود ، لکه های آب روی بدنه آن باقی می مانند و همه زحمت هایتان هدر می رود. با استفاده از حوله یا دستمال نرم و خشک آب اضافی حاصل از شست و شو را پاک کنید.

اتومبیل را در روزهای گرم بشویید تا سریع تر خشک شود و لکه های آب روی بدنش نماند.کارشناسان توصیه می کنند زمانی که هنوز موتور ماشین داغ است ، شستشو را شروع کنید.

۱۶- کیسه های زباله مخصوص اتومبیلی

مهم ترین خاصیت شان این است که آشغال ها را در آن ها می ریزید ظاهر اتومبیل با برگه های کاغذ، دستمال کاغذی و …… کثیف نمی شود.

۱۷- دانه های قهوه

دانه های قهوه آسیاب نشده را در یک توری بریزید و روی دانه ها عطر و ادکلن مورد علاقه خود را بپاشید. ترکیب عطر قهوه و عطر محبوب خودتان بهترین بوگیر برای ماشین است . اگرعطرتان روغنی باشد ، نتیجه بهتری می گیرید.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است