برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
خانه » دانستنیها » هنگامی که خودرو در گِل گیر کرد، چه کار کنیم؟
هنگامی که خودرو در گِل گیر کرد، چه کار کنیم؟

هنگامی که خودرو در گِل گیر کرد، چه کار کنیم؟

گر خوش شانس نباشید ممکن است خودرو شما در گل گیر کند. هنگامی که این اتفاق رخ می‌دهد روش‌های متعددی برای خارج کردن خودرو از گل وجود دارد.
ممکن است در طول یک مسافرت یا هنگام پیمودن یک مسیر ناهموار متوجه شوید که هرچه گاز می‌دهید خودرو حرکتی ندارد و تازه متوجه می‌شوید که خودرو شما در گل گیر کرده است.

در این موارد به اولین چیزی که باید فکر کنید این است که در واقع خودرو شما قرار نیست تا ابد آنجا بماند. این امر باعث می‌شود تا آرامش پیدا کنید و اضطراب به سراغ شما نیاید. نداشتن اضطراب موجب می‌شود تا بتوانید بهتر فکر کنید و اقدامات لازم را بهتر انجام دهید.

یکی از روشهای کارآمد استحکام بخشیدن  به گل زیر چرخهای خودرو می باشد . با قرار دادن خار و گیاهان کویری در اطراف چرخها می توانید مقاومت و اصطکاک چرخها با گل را افزایش دهید تا خودرو راحت تر از گل خارج شود. به یاد داشته باشید در هنگام گیر کردن حتما از کمک سبک استفاده کنید . استفاده از کمک سنگین باعث وارد شدن فشار بیشتری  به زمین و درنتیجه بیشتر فرو رفتن خواهد شد .

هنگامی که در گل کردید می‌توانید با انجام دادن یک یا چند روش زیر آن را از گل خارج کنید:

جلوگیری از هرزگردی چرخ‌ها:

هنگامی که در گل گیر می‌کنید، بدترین کار این است که با حداکثر توان گاز بدهید. این امر باعث می‌شود که چرخ ها درجا بچرخند و بیشتر در گل فرو بروید. در خودروهای دنده اتوماتیک، پایین ترین دنده و در خودروهای دنده دستی حداکثر دنده ممکن (دنده دو یا در صورت امکان سه) را انتخاب کنید و سپس پای خودرو را آرام بر روی پدال گاز فشار دهید تا به آرامی در گل حرکت کنید و از حرکت سریع چرخ‌ها جلوگیری کنید.

حرکات زیگراگی:

هنگامی که دیدید خودرو در حال حرکت در گل است، چرخاندن فرمان به چپ و راست موجب می‌شود تا خودرو راحت تر حرکت کند.

کم کردن باد لاستیک ها:

اگر نتوانستید خودرو را به حرکت در بیاورید، باد لاستیک‌ها را کم کنید، دقیقا مشابه همان کاری که برای حرکت خودرو‌های آفرود در شن و ماسه انجام می‌دهند. این کار سطح مقطع لاستیک با زمین را افزایش می‌دهد و چسبندگی آن را افزایش می‌دهد.
تخلیه سرنشینان خودرو: بلافاصله تمامی سرنشینان خودرو را خارج کنید تا خودرو بتواند به نحو بهتری از نیروی خود استفاده کند. همچنین بعضی اوقات گذاشتن یک حوله یا پارچه درست جلوی چرخ‌های متحرک خودرو باعث می‌شود که تایرها چسبندگی لازم برای حرکت پیدا کنند و حرکت کنند.

بُکسل کردن:

اگر خودرو دیگری از دوستان یا آشنایان در اطراف شما وجود دارد، می‌توانید از آن کمک بگیرید و با بکسل کردن از گل خارج شوید.

یکی از روشهای کارآمد استحکام بخشیدن به گل زیر چرخهای خودرو می باشد . با قرار دادن خار و گیاهان کویری در اطراف چرخها می توانید مقاومت و اصطکاک چرخها با گل را افزایش دهید تا خودرو راحت تر از گل خارج شود. به یاد داشته باشید در هنگام گیر کردن حتما از کمک سبک استفاده کنید . استفاده از کمک سنگین باعث وارد شدن فشار بیشتری به زمین و درنتیجه بیشتر فرو رفتن خواهد شد .

لازم به ذکر است که به محض خارج شدن از گل، خودرو را بررسی کنید تا اگر آسیب دیدگی به تایر‌ها یا قسمت‌های دیگر خودرو وارد شده است، پیش از حرکت آن را برطرف کنید.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است