باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
خانه » قیمت » افزایش ۷۵ تا ۸۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی در بازار
افزایش ۷۵ تا ۸۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی در بازار

افزایش ۷۵ تا ۸۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی در بازار

بازار خودروهای داخلی متقاضی واقعی ندارد
طی هفته گذشته قیمت خودروهای داخلی در بازار بازهم افزایش یافت. رئیس اتحادیه صنف نمایشگاهداران و فروشندگان خودروی تهران با ذکر این مطلب از افزایش قیمت حاشیه ای خودروهای داخلی در بازار خبر داد و گفت: تقاضای واقعی در بازار خودرو وجود ندارد و فقط افرادی که مجبور هستند در این شرایط خودرو خریداری می کنند.

 سعید موتمنی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو در خصوص آخرین وضعیت بازار خودروهای داخلی اظهار داشت: از ۲۰ روز گذشته تا پایان هفته گذشته شاهد افزایش قیمت حاشیه ای خودرو ها و بزرگ شدن حباب قیمت خودرو بودیم البته در روز پایانی هفته گذشته کمی قیمت ها کاهش یافت.

وی در ادامه افزود: افزایش قیمت همه گروه های خودرو را شامل می شود از خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان تا خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان و دلیل اصلی این افزایش قیمت در خودروهای داخلی عرضه محدود و قطره چکانی خودرو توسط خودروسازان به بازار است و چنانچه عرضه خودرو مانند قبل صورت گیرد، قیمت محصولات داخلی کاهش خواهد یافت و حاشیه بازار از بین خواهد رفت.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاهداران و فروشندگان خودروی تهران تصریح کرد : از ابتدای سال جاری تا کنون شاهد افزایش ۷۵ تا ۸۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی در حاشیه بازار خودرو بوده ایم.

وی در خصوص افزایش تقاضا برای خرید خودروهای داخلی گفت : برخلاف آنچه تصور می شود تقاضایی برای خرید خودروهای داخلی وجود ندارد و به عبارت بهتر متقاضی واقعی وجود ندارد و آنچه که دیده می شود بیشتر واسطه گری است تا خرید واقعی؛ در صورتی که اگر خودروها با مهر غیر قابل انتقال تا سه سال به فروش برسند فقط خریداران واقعی وارد بازار می شوند.

موتمنی در مورد تقاضای زیادی که برای مزدا تری وجود داشت گفت : زمانیکه خودرویی حاشیه بازار ۱۰۰ میلیون تومانی داشته باشد طبیعی است که پیش فروش آن تبدیل به یک بخت آزمایی می شود و هر فردی می خواهد در آن شرکت کرده و بخت خود را بیازماید در صورتی که اگر اختلاف قیمت کارخانه و حاشیه بازار اینقدر زیاد نبود هرگز این اتفاق رخ نمی داد.

وی در ادامه بیان داشت : خودروسازان از حاشیه بازار سود می برند و خود آنها با کاهش عرضه خودرو به بازار به این امر دامن می زنند.

وی در خصوص آخرین تغییرات بازار خودروهای وارداتی گفت : بازار خودروهای وارداتی برخلاف بازار خودروهای داخلی روزهای آرامی را سپری کرد و نوسان کمی را شاهد بود ، هر چند قیمت این خودروها نسبت به یک ماه قبل کاهش یافته است اما باز هم قیمت ها بسیار بالاست و به همین دلیل در این بازار خرید و فروشی صورت نمی گیرد.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است