امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
خانه » اخبار مهم » معرفی شرکت مشترک ایران‌ خودرو و اتومبیل پژو (ایکاپ)/بهمن ۹۵
معرفی شرکت مشترک ایران‌ خودرو و اتومبیل پژو (ایکاپ)/بهمن ۹۵

معرفی شرکت مشترک ایران‌ خودرو و اتومبیل پژو (ایکاپ)/بهمن ۹۵

شرکت ایرانخودرو، تاسیس سال ۱۳۴۱ به عنوان بزرگترین خودروساز خاورمیانه که در رده‌بندی ۲۰ تولید کننده جھانی خودرو قرار داشته…

شرکت ایرانخودرو، تاسیس سال ۱۳۴۱ به عنوان بزرگترین خودروساز خاورمیانه که در رده‌بندی ۲۰ تولید کننده جھانی خودرو قرار داشته و دارای ۵۴% سھم بازار تولید خودرو در ایران و دارای سه سایت تولید در خارج از کشور و صادرات خودرو به سی و دو کشور جھان بوده و شرکت پژو فرانسه (PSA) ،که فعالیتی بیش از ۳۰ سال در بازار ایران داشته و دارای سه برند و میزان فروش سه میلیون خودرو در جھان در سال ۲۰۱۵ و دومین خودروساز بزرگ اروپا و به ۱۶۰ کشور جھان صادرات داشته، در تاریخ اول تیرماه ۱۳۹۵ قراردادی نھایی را امضا نموده اند که به موجب آن با تشکیل شرکت مشترک جوینت ونچر (JV) جھت تولید و واردات آخرین نسل محصولات پژو در ایران اقدام نمایند.

معرفی شرکت مشترک ایران‌ خودرو و اتومبیل پژو (ایکاپ)

این شرکت مشترک ۵۰-۵۰ ،بر بستر ھمکاری ھای بنیادین استراتژیک بین ایران خودرو و پژو بنا نھاده شده است طبق این قرارداد، مقرر شده است دو شرکت تا مبلغ ۴۰۰ میلیون یورو در ۵ سال آینده در تولید و توسعه محصولات سرمایه گذاری نمایند.

ین سرمایه‌گذاری شامل توسعه و تجھیز قابلیت ھای بنیادی ساخت و راه اندازی و بازاریابی مدل‌ھای پژو ۲۰۸ و ۲۰۰۸ و ۳۰۱ که مجھز به آخرین نسل موتورھای شرکت پژو بوده، می‌باشد.

توافقات طرفین در موارد زیر است:

– ایجاد شرکت ھمکاری مشترک در یک سایت صنعتی در تھران برای تولید آخرین نسل خودروھای پژو با پلتفرمی که برای توسعه محصولات آتی ایران خودرو نیز مورد بھره برداری قرار گیرد.

– ظرفیت سازی برای صادرات محصولات تولیدی شرکت ھمکاری مشترک در منطقه

– بازسازی قرارداد ساخت خودروھا با برند پژو که در حال حاضر در ایران تولید شده است.

اولین خودروھا در نیمه اول سال ۱۳۹۶ از خط تولید در سایت تھران روانه بازارھا خواھد شد؛ علاوه بر این، شرکت مشترک ایران خودرو اتومبیل پژو (ایکاپ) آخرین نسل از خودروھای روز پژو را وارد کشور خواھد کرد که اولین سری از خودروھای ۵۰۸ در اوایل سال ۹۶ عرضه خواھد شد.

برای رسیدن به بالاترین درجه از رضایت مشتریان با عرضه بھترین کیفیت خدمات برای محصولات پژو که با فناوری و کیفیت بالا تولید شده‌اند، کلیه فعالیت ھا در خدمات پس از فروش از طریق نمایندگی ھای منتخب توسط ایران خودرو، ایساکو و شرکت مشترک ایران خودرو اتومبیل پژو (ایکاپ) با به کارگیری از استانداردھای پژو انجام خواھد شد. مطابق برنامه ریزی ھا، تولیدات شرکت مشترک ایران خودرو اتومبیل پژو (ایکاپ) به صورت افزایشی تا سال ۱۳۹۹ به بیش از ۲۰۰.۰۰۰ خودرو می‌رسد.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است