به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » آموزش مکانیک خودرو » علائم خرابی کنیستر خودرو چیست ؟
علائم خرابی کنیستر خودرو چیست ؟

علائم خرابی کنیستر خودرو چیست ؟

تعویض کنیستر پراید ،کنیستر سمند ،کنیستر ۲۰۶ ،کنیستر ال ۹۰ ،کنیستر پژو ۴۰۵، کنیستر پراید ،خرابی کنیستر

کنیستر خودرو یکی از بخش‌های مهم هر خودرو بنزینی است. در این بخش، مازاد سوخت خودرو احیا می‌شود و می‌توان از آن بهره‌مند شد

وظیفه کنیستر چیست؟

در خودروهای بنزینی که مجهز به این قطعه هستند، مخزنی با نام مخزن کنیستر وجود دارد که بخارات بنزین بلند شده از باک خودرو را توسط یک لوله به خود جذب می‌کند. به دلیل وجود کربن در داخل این قطعه، بخارات بنزین جذب آن می‌شوند. سپس این گاز بنزین، به‌وسیله منیفولد (که وظیفه انتقال گازها را به عهده دارد) مجدداً به چرخه سوخت بازمی‌گردد.

البته برای مدیریت بهتر این اتفاق، یک شیر برقی در مسیر آن قرار داده‌شده است که کنترل‌کننده باز یا بسته بودن دریچه خروجی است.

حال اگر کنیستر خراب شد چگونه متوجه شویم؟

چراغ چک: چراغ چک خودرو روشن می‌شود و زمانی که به‌وسیله دیاگ آن را بررسی می‌کنید، کد خطای “شیر برقی کنیستر” قابل‌رؤیت است.

بوی بنزین: ایراد به وجود آمده برای کنیستر، از بوی بنزین مشخص است. اگر بوی بنزین دائماً احساس شد، می‌بایست به بررسی شلنگ‌ها و یا درب باک باشید. ولی اگر این بوی بنزین، گه گاه قابل‌استشمام باشد، نشان از ایراد کنیستر است.

همچنین اگر درب باک را باز کردید و بخارات بنزین با فشار از آن خارج شد، این هم نشان از خراب شدن دریچه قطع کن کنیستر دارد.

زمان بهینه تعویض کنیستر چه زمانی است؟

قابلیت جذب برای زغال‌های کنیستر زمانی محدود است. به این صورت که اگر در موعد مقرر تعویض قطعه رخ ندهد، به دلیل کاهش قابل‌توجه جذب زغال‌ها، عملکرد قطعه تا حد زیادی مختل می‌شود.

زمان تعویض این قطعه توسط کارخانه تولیدی تعیین‌شده و به‌طور متوسط چیزی در حدود ۳۰ هزار کیلومتر و یا ۲۴ ماه بیان‌شده است.

گفتنی است که عملکرد صحیح کنیستر، باعث کاهش فراوان در مصرف سوخت می‌شود و تعویض این قطعه با توجه به قیمت متوسط آن، می‌تواند مقرون‌به‌صرفه نیز باشد.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است