باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه » آموزش مکانیک خودرو » دلیل روشن شدن هم زمان چراغ stop و باتری چیست؟
دلیل روشن شدن هم زمان چراغ stop و باتری چیست؟

دلیل روشن شدن هم زمان چراغ stop و باتری چیست؟

علت روشن شدن چراغ استپ و باطری سمند ،روشن شدن چراغ باطری ۲۰۶ ،روشن و خاموش شدن چراغ باطری ۲۰۶ ،روشن شدن همزمان چراغ باتری و stop ،روشن شدن چراغ باطری و ترمز دستی پراید ،علت روشن شدن چراغ باتری

چراغ stop و باتری ماشین سمند حتی بعد از حرکت روشن می ماند، دلیل چیست و چه مشکلی پیش آمده است؟

روشن بودن این چراغ ها چه در حالت سکون و یا در حرکت ماشین نشان می دهد که دینام باتری را شارژ نمی کند. اگر ماشین در حالت سکون باشد با گاز دادن و یا حرکت ماشین، این دو چراغ باید خاموش شوند در غیر اینصورت دینام مشکل پیدا کرده و باتری را شارژ نمی کند و بزودی برق ماشین از کار می افتد و باید برای تعمیر دینام زودتر به تعمیرگاه و برق کار خودرو مراجعه کنید.

 علت روشن شدن چراغ استپ و باطری روشن شدن چراغ باطری ۲۰۶ علت روشن شدن چراغ دینام علت روشن شدن چراغ باطری ۴۰۵ علت روشن شدن چراغ باتری آموزش برق خودرو آموزش باطری سازی بهترین باطری ساز تهران

روی صفحه کیلومتر بیشتر خودروهایی که در دهه اخیر ساخته شده‌اند، یک چراغ هشدار دهنده وجود دارد که روشن شدن آن نشان دهنده وجود مشکل در دینام است. در بسیاری از خودروها، این چراغ شبیه یک باتری است و عبارتALTیاGENرا نشان می‌دهد که هر دو به معنای دینام است.

بسیاری از افراد وقتی روشن شدن این چراغ را می‌بینند، فکر می‌کنند باتری مشکلی پیدا کرده است و رسیدگی به آن را به بعد موکول می‌کنند ولی دلیل واقعی روشن شدن چراغ این نیست. این چراغ به کامپیوتری متصل است که میزان ولتاژ خروجی از دینام را بررسی می‌کند. اگر ولتاژ خروجی از دینام از محدوده تعیین شده بالاتر یا پایین‌تر برود، چراغ روی داشبورد روشن می‌شود و هرگاه مقدار ولتاژ به محدود تعیین شده برگردد، چراغ خاموش می‌شود.

وقتی خرابی دینام در مراحل اولیه باشد، چراغ چشمک‌زن است و چند ثانیه روشن و دوباره خاموش می‌شود. گاهی اوقات هم فقط وقتی که لوازم برقی مثل چراغ های جلو فعال می‌شوند، روشن می‌شود. گاهی اوقات هم وقتی برف‌پاک‌کن را روشن می‌کنید، چراغ روشن می‌شود.

در این صورت می‌توانید برف‌پاک‌کن را خاموش کنید و به راه‌تان ادامه بدهید. شاید در نگاه اول، مشکلی جدی به نظر نرسد ولی چراغ هشدار دهنده دارد کارش را درست انجام می‌دهد. برق خروجی بیشتر دینام ها بین ۱۳ تا ۱۴.۵ است و طوری طراحی شده‌اند که میزان برق خروجی را دائم در همین سطح نگه دارند.

وقتی چراغ های جلو، برف‌پاک‌کن، رادیو ضبط، گرم‌کن صندلی و گرمکن شیشه عقب و سایر تجهیزاتی که برق بیشتری مصرف می‌کنند روشن باشند، دینام مجبور است بیشتر کار کند تا ولتاژ مورد نیاز این دستگاه ها را در اختیارشان بگذارد. اگر دینام با حداکثر توانش کار نکند یا ولتاژی بیش از حد از آن خواسته شود، ممکن است میزان ولتاژ از محدوده تعیین شده بالاتر یا پایین‌تر برود و منجر به روشن شدن چراغ بشود.

نکته:برای اطمینان بیشتر می توانید ماشین را روشن کنید و یکی از سر باتری ها را بردارید اگر ماشن خاموش شد دینام شارژ نمی کند و خودرو برق را از باطری می گیرد

کارستان

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است