آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » معرفی خودرو » معرفی چهار موتور جدید توسط شرکت مرسدس بنز آلمان
معرفی چهار موتور جدید توسط شرکت مرسدس بنز آلمان

معرفی چهار موتور جدید توسط شرکت مرسدس بنز آلمان

معرفی چهار موتور جدید توسط شرکت مرسدس بنز آلمان

شرکت مرسدس بنز به تازگی چهار موتور جدید برای خودروهای فیس لیفت اس کلاس ۲۰۱۷ معرفی کرد. تمامی چهار موتور از معماری مدولار بهره می برند و هر سیلندر حجمی ۵۰۰ سی سی دارند.

چنین موتوری نه تنها عملکرد بهتری خواهد داشت، بلکه مصرف سوخت پایین‌تری دارند. موتورهای جدید از نوع شش سیلندر درون خطی بوده که در دو مدل بنزینی و دیزلی به کار گرفته می شوند. مدل بنزینی به عنوان M256 شناخته شده و در کنار سیستم الکتریکی ۴۸ ولتی که قدرت اجزائی چون استارت مجتمع دینام، پمپ آب و کمپرسور تهویه مطبوع را تامین می کند، قرار می گیرد.

همچنین مورد مذکور از کمپرسور کمکی الکتریکی برای از بین بردن تاخیر توربو بهره می برد. به گفته مرسدس بنز موتور مورد اشاره می تواند خروجی ۴۸۰ اسب بخاری و گشتاور ۵۰۰ نیوتن متری داشته باشد که عملکردی مشابه نوع هشت سیلندر فعلی دارد.

مدل دیزلی نیز با بهره گیری از بلوک آلومینیومی و پیستون فولادی با پوشش نانواسلاید در دیواره های سیلندر، با زمانبندی متغیر سوپاپ همراه هستند. دیزلی های جدید خروجی ۳۱۳ اسب بخاری در مقایسه به مدل قبلی ۲۵۸ اسب بخاری داشته و با هفت درصد مصرف سوخت کمتری رو به رو هستند.

خودرو اس کلاس ۲۰۱۷، با موتور توربوشارژ دوقلو ۴.۰ لیتری هشت سیلندر می تواند خروجی ۴۷۶ اسب بخاری و گشتاور ۷۰۰ نیوتن متری داشته باشد. موتور M176 در حقیقت جایگزین موتور هشت سیلندر M278 می شود و با ویژگی غیرفعالسازی سیلندر جهت استفاده از تنها چهار سیلندر همراه است.

یکی دیگر از مدل ها موتوری ۲.۰ لیتری چهارسیلندر داشته که در هر لیتر خروجی ۱۳۴ اسب بخاری دارد. مرسدس بنز با بهره گیری از توربوشارژر دو اسکرول و یک استارتر دینام ۴۸ ولتی موجب بهره وری سوخت شده است.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است