اگر صخره در مسیر رود نبود ،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
خانه » معرفی خودرو » بررسی وآزمایش رانندگی با پژو ۲۰۰۸ +قیمت ومشخصات فنی
بررسی وآزمایش رانندگی با پژو ۲۰۰۸ +قیمت ومشخصات فنی

بررسی وآزمایش رانندگی با پژو ۲۰۰۸ +قیمت ومشخصات فنی

بررسی وآزمایش رانندگی با پژو ۲۰۰۸ +قیمت ومشخصات فنی

 پژو ۲۰۰۸ یکی از خودروهای شاسی بلند شرکت پژو است. این خودرو قرار است تا نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۷ یعنی تابستان ۹۷ به بازار ایران ارائه شود. این خودرو به همراه پژو ۲۰۸ و پژو ۳۰۱ در کارخانه‌ی مشترک ایران خودرو و پژو تولید شود.

تست شتاب پژو ۲۰۰۸ / محصول جدید پژو در ایران

رقابت برای پژو ۲۰۰۸ در ایران بسیار سخت است و باید برای به دست گرفتن بازار با خودروهای شاسی‌ بلند چینی، کره‌ای و ژاپنی رو در رو بجنگد. قیمت و مشخصات فنی دو عاملی هستند که سبب می‌شوند خودروها در بازار ایران جولان دهند

پژو ۲۰۰۸ برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شد و مدل‌های موجود بر بازار با تنوع نسخه‌های ارائه شده در ۲۰۱۳ به بازار عرضه می‌شوند. البته چند روز پیش نمای تغییر یافته‌ی ۲۰۱۷ این خودرو رونمایی شد که اطلاعات دقیقی از آن در دست نیست. در این مطلب به مشخصات فنی نسخه‌های موجود در دو مدل ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ را با هم مرور می‌کنیم.

  ادامه

نسخه‌های پژو۲۰۰۸

پژو ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۳ سه نسخه بنزینی دارد. که دو نسخه از آن پیشرانه‌ای با حجم ۱۲۰۰ سی‌سی داشته و یک نسخه دیگر پیشرانه با حجم ۱۶۰۰ دارد.

نتیجه تصویری برای پژو ۲۰۰۸
امروزه در اروپا به خاطر استفاده از راه حل‌های جدید همچون توربو شارژ و برای کاهش مصرف سوخت خودروها، اتومبیل‌های تولیدی حجم موتور کمی دارند و در برخی از مواقع این میزان از ۵۰۰ سی‌سی آغاز می‌شود. به همین دلیل است که محصولات جدید پژو کمتر از حجم ۱۶۰۰ سی‌سی استفاده می‌کنند و دیگر اثری از حجم ۱۸۰۰ و ۲۰۰۰ سی‌سی نیست.

طول تمامی انواع ۲۰۰۸ برابر با ۴۱۵۸، عرضشان ۱۷۴۰ و ارتفاعشان ۱۵۵۷ میلی‌متر است.

_ پژو ۲۰۰۸ پیشرانه‌ ۱.۲ و جعبه‌دنده دستی
نتیجه تصویری برای پژو ۲۰۰۸
این نسخه از پژو ۲۰۰۸ دارای موتور سه سیلندر ۱۲۰۰ سی‌سی است که ۱۲ سوپاپ دارد. توان خروجی موتور این نسخه از شاسی بلند پژو ۸۲ اسب بخار است. جعبه‌دنده‌ی این نسخه دستی ۵ سرعته است. نهایت سرعت این محصول ۱۶۹ کیلومتر بر ساعت است و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در مدت زمان ۱۳.۲ ثانیه می پیماید. مصرف سوخت این نسخه از پژو ۲۰۰۸ در شهر ۶، در جاده و اتوبان ۴.۳ و در سیکل ترکیبی ۴.۹ لیتر بر هر ۱۰۰ کیلومتر است. وزن این نسخه ۱۰۴۵ کیلوگرم بوده و میزان دی‌ اکسید کربن تولیدی در آن ۱۱۵ گرم بر کیلومتر است.

_ پژو ۲۰۰۸ پیشرانه ۱.۲ Blue Lion و جعبه‌دنده دستی

نتیجه تصویری برای پژو ۲۰۰۸
این نسخه نسبت به نسخه‌ی قبلی آلایندگی کمتری دارد و تنها ۹۹ گرم بر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. حجم موتور، تعداد سیلندر، تعداد سوپاپ، توان خروجی و جعبه‌دنده‌ی این نسخه با نسخه‌ی قبلی یکسان است. نسخه Blue Lion از موتور ۱۲۰۰ سی‌سی دارای ۳ سیلندر و ۱۲ سوپاپ بهره می‌برد. توان خروجی این خودرو ۸۲ اسب بخار است و جعبه‌دنده‌ی دستی ۵ سرعته دارد. وزن این خودرو ۱۰۵۵ کیلوگرم است. مصرف سوخت این نسخه از ۲۰۰۸ در شهر ۵.۶، در اتوبان یا جاده ۴.۳ و در سیکل ترکیبی ۴.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. نهایت سرعت پژو ۲۰۰۸ Blue Lion برابر با ۱۷۱ کیومتر بر ساعت است و شتاب صفر تا ۱۰۰ برابر با ۱۵.۹ ثانیه دارد.

_ پژو ۲۰۰۸ پیشرانه‌ی ۱.۶ و جعبه‌دنده دستی

نتیجه تصویری برای پژو ۲۰۰۸
این نسخه از پژو ۲۰۰۸ مجهز به پیشرانه‌ای با حجم ۱۶۰۰ سی‌سی است. این پیشرانه‌ ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ دارد. توان خروجی این محصول ۱۲۰ اسب بخار است. میزان آلایندگی این خودرو بالاتر از دیگر نسخه‌ها است و ۱۳۵ گرم بر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. جعبه‌دنده‌ی این نسخه دستی ۵ سرعته است و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برابر با ۹.۵ ثانیه دارد. هم‌چنین حداکثر سرعت این خودرو ۱۹۶ کیلومتر بر ساعت است. مصرف سوخت این خودرو در شهر ۷.۷، در اتوبان و جاده ۴.۸ و در سیکل ترکیبی ۵.۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. وزن این نسخه از پژو ۲۰۸ برابر با ۱۰۸۰ کیلوگرم است.

نتیجه تصویری برای پژو ۲۰۰۸

امتیاز 4.00 ( 1 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است