کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
خانه » مقایسه خودرو » بهترین ماشین تو رنج ۴۰ میلیون(دنا ،ولکس c30 ،پژو پارس)
بهترین ماشین تو رنج ۴۰ میلیون(دنا ،ولکس c30 ،پژو پارس)

بهترین ماشین تو رنج ۴۰ میلیون(دنا ،ولکس c30 ،پژو پارس)

با ۴۰ میلیون تومان چه ماشینی بخریم؟بهترین ماشین تو رنج ۴۰ میلیون ،بهترین ماشین زیر ۴۰ میلیون در ایران ،ماشین تا ۴۰ میلیون در ایران ،با ۴۰ میلیون چه ماشینی بخرم؟

هرچقدر که توان مالی افزایش یابد امکان خرید خودرویی بهتر وجود دارد. خودروهای محدوده ۴۰ میلیون تقریباً در توان خرید خانواده‌هایی با توان مالی متوسط قرار دارند.
تصویر با 40 میلیون تومان چه ماشینی بخریم؟+عکس

 در این بازه قیمتی ناگزیر به استفاده از محصولات داخلی و چینی هستیم؛ محصولاتی که کیفیت آن‌ها محل مناقشه بوده و گهگاه قیمت برخی محصولات داخلی نیز باکیفیت و امکانات آن‌ها به‌هیچ‌وجه همخوانی ندارد.

قیمت دنا تولید ۹۶، ولکس C30 تولید ۹۴، پارس اتومات تولید ۹۳، مگان ۱۶۰۰ تولید ۲۰۰۶، آوانته تولید ۱۳۸۶ و … تقریباً برابر با ۴۰ میلیون تومان است. همان‌طور که ملاحظه می‌شود با حرکت به سمت خودروهایی باکیفیت نظیر مگان؛ سن خودرو زیاد می‌شود و همین پیر شدن خودرو، هزینه‌های نگهداری خودرو را افزایش خواهد داد.

در ادامه به معرفی مختصر سه گزینه اول که سن قابل قبولی دارند پرداخته‌شده است.

دنا

این خودرو که به‌زعم برخی، لقب ملی را نیز با خود به یدک می‌کشد در سال ۱۳۹۳ توسط ایران‌خودرو به بازار عرضه شد. دنا که درواقع بهبودیافته سمند است دارای تغییرات گسترده‌ای است که توانسته است هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی تا حدود زیادی انتظارات را برآورده نموده و جلوه زیبایی را به خودرو داده است. بااین‌حال دنا همانند سایر محصولات داخلی از کیفیت مونتاژ پایین رنج می‌برد و درز درب‌ها فاصله مطلوبی ندارند. طراحی داشبورد باوجودآنکه در حد یک خودرو ۴۰ میلیونی زیبا است، استفاده از پلاستیک خشک نکته‌ای منفی برای آن است. این خودرو دارای تجهیزاتی چون کروز کنترل، آینه‌های برقی، ایموبلایزر، مانیتور تصویری، شیشه‌های سولار و … است. دنا از موتور ۱۶۴۵ سی‌سی بهره برده و حداکثر توان تولیدی آن برابر با ۱۱۴ اسب بخار است. شتاب صفر تا ۱۰۰ خودرو نیز ۱۲ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت است. مصرف سوخت خودرو نیز در حالت ترکیبی برابر با ۷.۸ لیتر است.

ولکس C30

این خودرو محصول کمپانی چینی گریت‌وال بوده و توسط شرکت کرمان موتور مونتاژ و به بازار عرضه می‌گردد. این خودرو آمد تا جایگزینی برای هیوندای ورنا و آوانته در بازار شود، هرچند تا به امروز با استقبال چندان خوبی روبرو نبوده است. طراحی نمای خارجی خودرو، ساده و تا حدودی محافظه‌کارانه بوده و به عبارتی می‌توان گفت که طراحی خارجی خودرو حرف زیادی برای گفتن ندارد. نمای داخلی این خودرو دارای طراحی بهتر و هماهنگ‌تری نسبت به بیرون آن بوده و دارای کیفیت مونتاژ خوبی است. یک از نقاط ضعف داخل خودرو، استفاده از پلاستیک خشک است که حس خوبی را به راننده نمی‌دهد. ولکس C30 اتومات دارای موتور ۱۴۹۷ سی‌سی بوده و حداکثر توان آن نیز برابر با ۱۰۴ اسب بخار است. شتاب صفر تا ۱۰۰ خودرو ۱۳ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن نیز ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت است. مصرف سوخت این خودرو در حالت ترکیبی نیز برابر با ۶ لیتر در هر کیلومتر است.

پارس اتومات

پژو پارس یکی از خودروهای باکیفیت داخلی به شمار می‎‌آید و فروش خوبی در بازار داشته است، بااین‌حال دارای ضعف‌های عمده‌ای نیز هست. در اتاقک پارس نیز از پلاستیک خشک استفاده‌شده است و این موضوع اولین نکته منفی است که با ورود به فضای اتاقک پارس متوجه می‌شویم. تجهیزات رفاهی خودرو در حد یک خودروی ۴۰ میلیونی نبوده و گهگاه با مشکل نیز روبرو هستند. نکته حائز اهمیت در مورد این خودرو، تکراری بودن آن است و باوجودآنکه سعی شده است تغییراتی در آن به وجود آید، کماکان شما با اولین نگاه به یاد پژو ۴۰۵ خواهید افتاد. در پژو پارس اتومات، از موتور TU5 که با حجم معادل ۱۵۸۷ سی‌سی استفاده‌شده است که قادر به تولید توانی برابر با ۱۰۸ اسب بخار بوده و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن نیز ۱۳.۲ ثانیه است.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است